Pāriet uz galveno saturu
T. 20.03.2024. 19:00

WINDSTREAM ATKLĀŠANAS KONCERTS | Orķestris “Rīga” un orķestra bigbends

Lielā zāle


2024. gada festivāla WINDSTREAM Atklāšanas koncertā klausītājiem tiks piedāvāta koncertprogramma ar gaumīgu akadēmiskās un džeza mūzikas eklektiku. Koncerta pirmajā daļā uz skatuves stāsies Orķestra “Rīga” lielais sastāvs kopā ar vienu no spožākajiem latviešu džeza mūzikas jaunās paaudzes pārstāvjiem – trompetistu Kristianu Kalvu, kurš skolojies pie Eiropas vadošajiem džeza trompetistiem Hāgas Konservatorijā. Amerikāņu komponists Dana Vilsons (Dana Wilson) ļoti daudz savas mūzikas veltījis pūšaminstrumentu koncertorķestrim, un arī Orķestris “Rīga” savā repertuārā līdz šim ir iekļāvis vairākus viņa skaņdarbu pirmatskaņojumus Latvijā, kas guvuši lielu klausītāju atzinību, tā piemēram, skaņdarbs “Avatārs” ar netradicionālu fagota solo un nesen Rīgā pirmatskaņojumu piedzīvojušais “Likt tumsai atbalsoties” (To Set the Darkness Echoing). 2024. gada festivāla atklāšanas koncertā pirmo reizi Latvijā dzirdēsim Dana Vilsona 2020. gada opusu – “Koncertu džeza trompetei un pūtēju orķestrim”. Koncerta pirmajā daļā skanēs arī pasaules džeza aprindās atzītā vācu komponista un  atskaņotājmākslinieka Torstena Volmana (Thorsten Wollmann) “Džeza svīta pūtēju orķestrim”, kas sacerēta samērā nesen (2019. gadā) un paredzēta pūtēju koncertorķestra sastāvam. Koncerta otrajā daļā tiks izcelts Orķestra “Rīga” bigbends.

Pavasara festivāls WINDSTREAM ir dibināts 2010. gadā un to ik gadu organizē un producē Orķestris “Rīga”. Tas ir lielākais, nozīmīgākais un ilgnoturīgākais Orķestra “Rīga” producētais festivāls. Festivāls WINDSTREAMallaž sākas ar astronomiskā pavasara atnākšanu un iekļauj Lieldienu laiku, un tā devīze ir “Mosties un atceries, dzirdi un baudi!”. Šis ir vienīgais festivāls Latvijā, kurā uzmanības centrā ir profesionāls pūtēju orķestris ar tā visdažādākajiem paveidiem – Orķestris “Rīga” – gan kā moderns, mūsdienīgs pūšaminstrumentu koncertorķestris (symphonic band), gan kā bigbends, kas mijiedarbē ar citiem spožiem izpildītājmāksliniekiem un diriģentiem tiecas papildināt kultūrainu Latvijā un starptautiskā mērogā ar savai nozarei un reģionam unikālu saturu, jaunrades pienesumu un radošu izcilību.

Pasākuma organizators informē, ka Pasākuma laikā tiks veikta foto un/vai video uzņemšana ar mērķi atspoguļot informāciju par Pasākumu masu medijos un informatīvajos materiālos. Iegūtie materiāli var tikt izmantoti publicitātei un sabiedrības informēšanai. Pasākuma organizators neuzņemas atbildību par trešo personu foto un/vai video uzņemšanu un to izmantošanu. Sīkāka informācija par Jūsu personas datu apstrādi ir pieejama šeit.

Ieteikt