Pāriet uz galveno saturu
O. 06.12.2022. 9:00 - Sv. 29.01.2023. 20:00

VISVALDIS ASARIS | ZEME

Izstāžu zāle, Spoguļu zāle, Vestibils


VEF Kultūras pils ver durvis mākslinieka Visvalža Asara personālizstādei “ZEME”

No šī gada 6. decembra līdz 2023. gada 29. janvārim izstāde skatāma visās pils izstāžu telpās – Vestibila abos stāvos, Izstāžu zālē un Spoguļzālē. 

Ideja izstādīt Visvalža Asara darbus radās jau Daus gadus atpakaļ kā iecere atzīmēt mākslinieka apaļo jubileju. Beidzot tā radusi īstenojumu, pie tam ar uzviju, jo koncepcija no māksliniekam raksturīgā plakātu dizaina pārtapusi apjomīgā gleznu un grafikas darbu izstādē. 

Visvaldis Asaris par izstādes “ZEME” ideju stāsta: “No šodienas aspekta zeme nav tikai mūsu laika telpa, bet ir arī kā mūsu tautas kultūras telpas un identitātes pamatu veidojošā platforma. Darbi ir kā zemes portreti vai vizuāli poētiski stāsti, kuri atspoguļo mūsu zemes estētisko skaistumu un tās dāsnumu.”

Visvalža Asara mākslas jomas ir grafiskais dizains, glezniecība, vides māksla. Mākslinieks strādājis arī plakāta dizainā, pārsvarā vides aizsardzības plakātu jomā, veidojis lielformāta plakātu izstādes pilsētvidē. Ieguvis Gada balvu dizainā (2012), Rīgas domes gada balvu Baltais zvirbulis (2014) u.c. 

Mākslinieks piedalās izstādēs gan Latvijā, gan ārvalstīs kopš 1985. gada. Mākslinieka darbi glabājas Latvijas Mākslinieku savienības muzeja kolekcijā, Latvijas Nacionālās bibliotēkas plakātu kolekcijā un privātkolekcijās.

N.B. Ieeja izstādē BEZ MAKSAS!

Organizē: VEF Kultūras pils

Pasākuma organizators informē, ka Pasākuma laikā tiks veikta foto un/vai video uzņemšana ar mērķi atspoguļot informāciju par Pasākumu masu medijos un informatīvajos materiālos. Iegūtie materiāli var tikt izmantoti publicitātei un sabiedrības informēšanai. Pasākuma organizators neuzņemas atbildību par trešo personu foto un/vai video uzņemšanu un to izmantošanu. Sīkāka informācija par Jūsu personas datu apstrādi ir pieejama šeit.

Ieteikt