Pāriet uz galveno saturu
O. 26.12.2023. 11:00

Viens pats mājās Ziemassvētkos | ģimenes izrāde

Lielā zāle


Mūsdienās "Viens pats mājās" ierindojas Ziemassvētku populārākajā klasikā. Daudziem tā ir sena tradīcija – kad tuvojas decembris, tad jāskatās «Viens pats mājās», tālab Latvijas teātru aktieri, iedvesmojoties no visiem zināmās filmas, nolēmuši pirmo reizi veidot jaunu muzikālu un multimediālu izrādi “Viens pats mājās Ziemassvētkos”, kur notikumi risināsies tepat Latvijā -  radot neatkārtojamu Ziemassvētku gaidīšanas sajūtu.

"Viens pats mājās” vienmēr asociējas ar bērnību, Ziemassvētku gaidīšanas laiku, tā ir kā ikgadēja tradīcija, kura kļuvusi par neatņemamu daudzu ģimeņu Ziemassvētku sastāvdaļu, kad varam sanākt kopā un izdzīvot stāstu katrreiz ar jaunām emocijām”.

Bērni “Viens pats mājās” gaida ik gadu - tāpat kā vecāki vasarā Limuzīnu Jāņu nakts krāsā," atzīst izrādes veidotāji. Stāsta pamatā ir visiem labi zināmā filma “Viens pats mājās”, bet tajā integrētas ļoti daudz tieši šajos platuma grādos dzīvojošiem cilvēkiem saprotamas lietas un vērtības. Līdztekus aizraujošajam stāstam par drosmīga zēna cīņu ar ne visai apsviedīgajiem noziedzniekiem, pastarpināti modernā un dinamiskā veidā skatītājs tiek iepazīstināts ar mūsu pašu pagātni, ļaužu paražām un dzīvesveidu.

Izrādes sižets būs orģināli veidots stāsts par pašu mājām un pašu cilvēkiem, kur 7 gadus vecais Matīss kopā ar saviem šķirtajiem vecākiem apmeklē Ziemas saulgriežu pasākumu Etnogrāfiskajā Brīvdabas muzejā. Pasākumam beidzoties, rodas situācija, kad Matīsa mamma domā, ka dēls paliks pie tēva, bet tētis domā - ka pie mātes... Iznākumā Matīss paliek viens ieslēgts muzejā. Tomēr izrādās, ka viņš tur nav viens - turpat paslēpušies arī divi, par budēļiem pārģērbušies, noziedznieki, kuri iekārojuši ļoti vērtīgu, autentisku kuršu ķoniņa kroni. Matīss uzsāk cīņu pret ļaundariem, kā rezultātā viņš tos sagūsta un laimīgi sagaida savus vecākus un muzeja darbiniekus.

Pasākuma organizators informē, ka Pasākuma laikā tiks veikta foto un/vai video uzņemšana ar mērķi atspoguļot informāciju par Pasākumu masu medijos un informatīvajos materiālos. Iegūtie materiāli var tikt izmantoti publicitātei un sabiedrības informēšanai. Pasākuma organizators neuzņemas atbildību par trešo personu foto un/vai video uzņemšanu un to izmantošanu. Sīkāka informācija par Jūsu personas datu apstrādi ir pieejama šeit.

Ieteikt