Pāriet uz galveno saturu
P. 20.05.2024. 10:00 - 14:00

VIENOTI DAŽĀDĪBĀ | ATKLĀTĀ MEISTARKLASE

Semināru telpa

No 18. līdz 23. maijam VEF Kultūras pilī notiks unikāls projekts VIENOTI DAŽĀDĪBĀ/UNITY IN DIVERSITY, kas sevī ietvers izcilu senās mūzikas ekspertu un lautas spēles virtuozu meistarklases, iespēju klātienē vērot darbu ar trim latviešu mūziķēm un piedzīvot šī radošā procesa rezultātu – koncertu 23. maijā plkst. 19.00, VEF Kultūras pils Kamerzālē.

Atklātie mēģinājumi, meistarklase un iespēja uzdot jautājumus par senās mūzikas jautājumiem un šī projekta norisi Latvijā un citās Eiropas valstīs notiks - 20. maijā plkst. 10.00 – 14:00 un 19:00  – 21:00 VEF Kultūras pils semināru telpā.

N.B. Ieeja meistarklasēs BEZ MAKSAS!

Vairāk par projektu UNITY IN DIVERSITY:

Starptautiski atzītā beļģu senās mūzikas ansambļa Zefiro Torna mākslinieciskais vadītājs, virtuozais lautas spēles meistars Jurgens Debrīns un mandolīnists Alons Sariēls sadarbībā ar latviešu mūziķēm - dziedātājām Aiju Veismani, Aneti Viļumu un koklētāju Andu Eglītipiedāvā koncertprogrammu, kurā satiekas Eiropas senās mūzikas un Latvijas muzikālās tradīcijas. 

Teju visās Eiropas zemēs izsenis pazīstamā instrumenta lauta dažādās formas – neapoliešu mandolīnas, grieķu buzuki, Balkānu tambūras, Centrāleiropas zemju lautas un teorbas, portugāļu ģitāras u.c. bieži izmantotas dziedātāju pavadīšanai. Šis vēsturiskais fakts iedvesmojis šo muzikālu projektu, kas pēta, iepazīst un veido radošus tiltus, aicinot kopā dziedātājus un instrumentālistus no visas Eiropas. Projekta pirmais koncerts notika 2023. gada augustā festivāla Laus laikā Beļģijā. Latvijas klausītājiem būs iespēja dzirdēt trešo dziedātāju un lautas spēles meistaru aizrautīgo dialogu, kurā, ietonējot muzikālo sarunu latviskā kolorīta toņos, baudīsim arī mums tik tuvā un pazīstamā dvēseles instrumenta – kokles skaņas.

Pasākuma organizators informē, ka Pasākuma laikā tiks veikta foto un/vai video uzņemšana ar mērķi atspoguļot informāciju par Pasākumu masu medijos un informatīvajos materiālos. Iegūtie materiāli var tikt izmantoti publicitātei un sabiedrības informēšanai. Pasākuma organizators neuzņemas atbildību par trešo personu foto un/vai video uzņemšanu un to izmantošanu. Sīkāka informācija par Jūsu personas datu apstrādi ir pieejama šeit.

Ieteikt