Pāriet uz galveno saturu
T. 01.02.2023. 9:00 - Pk. 24.03.2023. 20:00

VEF Kultūras pils Tautas mākslas fotostudijas RVR izstāde | CEĻOJUMA PIEZĪMES

Izstāžu zāle

No 1. februāra līdz 24. martam VEF Kultūras pilī apskatāmas fotostudijas RVR 50 gadu jubilejai veltītas izstādes: Izstāžu zālē – "Ceļojuma piezīmes", Vestibila pirmajā stāvā – "Gada ritmi", Vestibila balkonā – "Ģeometrija" un Spoguļzālē – "Lokomotīves, riteņi, sliedes...un mēs"

Tautas mākslas fotostudija RVR dibināta 1972. gadā Rīgas vagonu rūpnīcā (no tā veidojies arī studijas nosaukums). Kopš 2000. gada studija darbojas VEF Kultūras pils paspārnē. Gadu gaitā simtiem dalībnieku ir darbojušies studijas radošajā komandā. Šobrīd studijas darbā aktīvi iesaistās vairāk nekā četrdesmit fotomākslas interesentu. Tradīcija rīkot ikgadējo izstādi "Gada ritmi" tika iedibināta jau kolektīva pastāvēšanas pirmajā gadā. Šī gada izstādē VEF Kultūras pils vestibilā apskatāmā kolekcija "Gada ritmi 2023" ir jau 47. pēc kārtas, un tā veltīta studijas 50 gadu jubilejai. Visās četrās jubilejas izstādēs autori piedāvā portretus, ainavas, konceptuālus darbus un daudz radošu ideju fotomākslas žanrā.

Zināms, ka visbiežāk roka sniedzas pēc kameras, kad cilvēks nokļūst neierastā vidē. Izņēmums nav arī RVR fotostudijas dalībnieki. VEF Kultūras pils Izstāžu zālē prezentētajā kolekcijā "Ceļojuma piezīmes" fotogrāfiju autori akcentējuši savu ceļojumu iespaidu māksliniecisko vērtību neierastos vizuālās mākslas tēlos.

Kopš senās Grieķijas ģeometrija ir balstīta filozofiskos jēdzienos, un tā ir piektā no septiņām brīvajām mākslām. Ģeometrija attīsta loģisko, tēlaino domāšanu, veido telpiskus priekšstatus un veicina pasaules uzskatu veidošanos. Gatavojot VEF Kultūras pils Vestibila balkonā apskatāmo kolekciju "Ģeometrija", RVR fotostudijas dalībnieki, izmantojot Eiklīda rīkus, caur vizuāliem attēliem centās izprast apkārtējo pasauli.

Rezonējot ar vēsturisko faktu, ka Tautas mākslas fotostudija RVR dibināta Rīgas vagonu rūpnīcā, studijas dalībnieku interesi vienmēr saistījuši dzelzceļa tēmas vizuālie koncepti. Rīgas vagonu rūpnīcas sen vairs nav, tomēr arī VEF Kultūras pils mājīgā paspārnē dzelzceļa romantika turpina aizraut un iedvesmot studijas dalībniekus – radītie foto darbi skatāmi ekspozīcijā "Lokomotīves, riteņi, sliedes...un mēs" VEF Kultūras pils Spoguļzālē.

Izstādes bez maksas apskatāmas VEF Kultūras pilī (Rīgā, Ropažu ielā 2) katru dienu no plkst. 9.00 līdz 20.00.

Pasākuma organizators informē, ka Pasākuma laikā tiks veikta foto un/vai video uzņemšana ar mērķi atspoguļot informāciju par Pasākumu masu medijos un informatīvajos materiālos. Iegūtie materiāli var tikt izmantoti publicitātei un sabiedrības informēšanai. Pasākuma organizators neuzņemas atbildību par trešo personu foto un/vai video uzņemšanu un to izmantošanu. Sīkāka informācija par Jūsu personas datu apstrādi ir pieejama šeit.

Ieteikt