Pāriet uz galveno saturu
O. 29.10.2024. 19:00

VEF JAZZ CLUB | TOMA RUDZINSKA AKUSTISKAIS KVARTETS

Lielās zāles skatuve


Toma Rudzinska akustiskais kvartets atgriežas Latvijā, lai izcilā mūziķu sastāvā piedāvātu klausītājiem džeza un akadēmiskās mūzikas iedvesmotu koncertprogrammu kvarteta jaunās skaņuplates prezentācijas koncertos.

Kvarteta sastāvā ar Tomu Rudzinski uzstāsies pasaulē atzītais libāņu džeza ceļradis Tareks Jamani (Tarek Yamani, klavieres), viens no aktīvākajiem Berlīnes džeza skatuves pārstāvjiem, itāļu kontrabasists Igors Spalatī (Igor Spallati, kontrabass), kā arī godalgotais latviešu džeza un ritmiskās mūzikas bundzinieks Ivars Arutjunjans (Ivars Arutyunyan, bungas).

2024. gada rudens koncerttūre Latvijā notiks par godu kvarteta pirmajai skaņuplatei, kas iznāks 2024. gada pavasarī/vasarā mūzikas ierakstu izdevniecības “Jersika Records” paspārnē.

Toma Rudzinska kvartets dibināts 2011. gadā un sastāv no spilgtiem mūziķiem – Eiropas un pasaules džeza skatuves atzītiem izpildītājiem un komponistiem. Kvartets izpilda oriģinālkompozīcijas, improvizācija ir šī sastāva stūrakmens un katra grupas dalībnieka personība mūzikā ir neatņemama ansambļa skanējuma sastāvdaļa. Kvartets 2014. gadā izdeva pirmo albumu “ABRA”, kas 2015. gadā saņēma “Zelta mikrofons” nominācijas “Labākā debija” un “Labākais džeza mūzikas albums”. Kvartets ir visplašāk koncertējušais Toma Rudzinska sastāvs, piedaloties festivālos un savā darbībā iekļaujot arī meistarklašu pasniegšanu mūzikas akadēmijās un mūzikas vidusskolās, kā Latvijā, tā ārpus (Rīga, Sigulda, Ventspils, Liepāja, Berlīne, Olborga).

Toms Rudzinskis ir viens no Baltijas inovatīvākajiem džeza komponistiem un izpildītājiem. Starptautisku konkursu laureāts, Conservatorium van Amsterdam absolvents, ar savu unikālu skanējumu kā izpildījumā, tā kompozīcijās. Izdevis vairākus Latvijas un Dānjas mūzikas balvai nominētus albumus, plaši koncertējis visā pasaulē, pārstāv mūsdienu Latvijas džeza mūziķu paaudzi.

Skaņuplates prezentācijas koncerttūrē Latvijā un Baltijas valstīs, Rudzinska kvartets klausītājiem piedāvās jaunu muzikālu programmu ar uzsvaru uz džeza un klasiskās mūzikas saplūsmi īpašā mūziķu sastāvā.

Piedalās:

  • Toms Rudzinskis (Latvija) – saksofoni, kompozīcijas
  • Tarek Yamani (Libāna) – klavieres
  • Igor Spallati (Itālija/Vācija) – kontrabass
  • Ivars Arutyunyan (Latvija) – bungas

Pasākuma organizators informē, ka Pasākuma laikā tiks veikta foto un/vai video uzņemšana ar mērķi atspoguļot informāciju par Pasākumu masu medijos un informatīvajos materiālos. Iegūtie materiāli var tikt izmantoti publicitātei un sabiedrības informēšanai. Pasākuma organizators neuzņemas atbildību par trešo personu foto un/vai video uzņemšanu un to izmantošanu. Sīkāka informācija par Jūsu personas datu apstrādi ir pieejama šeit.

Ieteikt