Pāriet uz galveno saturu
O. 11.04.2023. 19:00

VEF JAZZ CLUB | ARI HOENIG TRIO (ASV)

Lielās zāles skatuve


Ari Hēnigs ir džeza bundzinieks, komponists un pedagogs. Viņš pazīstams ar savu neparasto pieeju bungu spēlēšanai, kas, izceļot sarežģītus ritmus, piešķir bungu partijai ne tikai temporitma funkciju, bet parādot bungas kā spilgtu soloinstrumentu.

Māksliniekam jau agrā bērnībā bija iespēja saņemt daudzveidīgu muzikālo pieredzi. Viņa tēvs ir diriģents un klasiskās mūzikas dziedātājs, māte – vijolniece un pianiste. Četru gadu vecumā Ari sāka mācīties vijoli un klavieres. Divpadsmit gadu vecumā viņš sāka spēlēt bungas un līdz četrpadsmit gadu vecumam pilnveidoja savas prasmes kopā ar citiem jauniem džeza mūziķiem Fillijas klubos, piemēram, Ortlieb’s JazzHaus.

Pēc trīs gadu studijām prestižajā Ziemeļteksasas universitātē, Ari pārcēlās uz Viljama Patersona koledžu Ņūdžersijas ziemeļos. Drīz viņš spēlēja pie leģendārās Filadelfijas ērģelnieces Šērlijas Skotas un regulāri uzstājās Ņujorkā.

Neilgi pēc tam Ari pārcēlās uz Bruklinu un sāka plašu koncertdarbību kopā ar dažādām grupām, tostarp Jean Michel Pilc Trio, Kenny Werner Trio, Chris Potter Underground, Kurt Rosenwinkel Group, Joshua Redman Elastic grupu, Jazz Mandolin Project un grupām, kuras vadīja Veins Krants. Maiks Stērns, Ričards Bona un Pets Martino.

Abi Ari paša producētie solo bungu kompaktdiski Time Travels (2000) un The Life Of A Day (2002) dokumentē viņa pētniecisko dabu, un tie ir vērienīgs veltījums bungu komplekta muzikālajām iespējām. Šodien Ari turpina pilnveidot šo divu ierakstu koncepcijas, spēlējot lielākoties improvizētus solo koncertus, izmantojot vienkāršu četrdaļīgu bungu komplektu bez papildus perkusijām.

Ari Hoenig Quartet tika izveidots 2002. gada beigās, katru pirmdienas vakaru spēlējot džeza klubā New York Village Fat Cat. Grupā spēlēja Žaks Švarcs-Barts (tenora saksofons), Žans Mišels Pilks (klavieres) un Mets Penmens (basģitāra). Viņi izdeva divus ierakstus izdevniecībā Smalls Records: "The Painter" (2004) un DVD "Kinetic Hues" (2005).

Ar Ari Hoenig trio būs iespēja iepazīties jau 11. aprīlī VEF JAZZ CLUB! 

Koncertā piedalās:

Ari Hēnigs (Ari Hoenig, sitaminstrumenti)

Nite HerškovIcs (Nitai Hershkovits, klavieres)

Mets Penmans (Matt Penman, kontrabass)

Pasākuma organizators informē, ka Pasākuma laikā tiks veikta foto un/vai video uzņemšana ar mērķi atspoguļot informāciju par Pasākumu masu medijos un informatīvajos materiālos. Iegūtie materiāli var tikt izmantoti publicitātei un sabiedrības informēšanai. Pasākuma organizators neuzņemas atbildību par trešo personu foto un/vai video uzņemšanu un to izmantošanu. Sīkāka informācija par Jūsu personas datu apstrādi ir pieejama šeit.

Ieteikt