Pāriet uz galveno saturu
C. 20.04.2023. 19:00

RETROspektīva pastaiga 30.gadu Rīgā ar kapelu HĀGENSKALNA MUZIKANTI

Lielā zāle


Pasākuma apmeklētājus kopā ar vakara vadītāju, aktieri Zigurdu Neimani gaida ceļojums laikā turpat simts gadu senā pagātnē, kur muzikālās ainās ielūkosimies tā laika aktualitātēs, rīdzinieku sadzīves būšanās un nebūšanās. Bulvāru restorāni un ostmalas krogi, žilbinošas korporāciju balles un danči Daugavmalas tirgū, tikko modē nākušais džess un Vecā Stendera ziņģes, Bellakorda skaņuplates un leijerkastes sērīgā dūkšana, paužot sen zudušas mīlas sentimentālo stāstu...

Vakara muzikālo noskaņu, iejūtoties aizgājušo laiku noskaņās, veidos Rīgas kapela Hāgenskalna muzikanti. Kapelas vizītkarte allaž ir bijusi iejūtīga attieksme pret seno dziesmu un mūzikas repertuāru, meklējot laikmetam atbilstošāko skanējumu. Koncertā skanēs gan visiem zināmās, līdzi dziedamās dziesmas, gan no aizmirstības izceltas aizgājušo laiku muzikālās pērlītes. Programmu kuplinās viesmākslinieki Anatolijs Danilāns, Lorija Vuda, kā arī deju priekšnesumi un pianista Riharda Plešanova interlūdijas.

Kapela Hāgenskalna muzikanti ir žanra cienītājiem labi zināms ansamblis, kurš šogad atzīmē 25 darbības gadus, un ar savu izkopto muzicēšanas stilu un repertuāra izvēli spēcīgi ietekmējis tautas mūzikas žanra attīstību Latvijā. Kapelas dalībnieki ir Zane Kriumane - vijole, Sandra Lipska- cītara, Rolands Zelčs – akordeons, kapelas vadītājs Ilmārs Pumpurs - kontrabass, mandolīna, vokāls.

Pasākuma organizators informē, ka Pasākuma laikā tiks veikta foto un/vai video uzņemšana ar mērķi atspoguļot informāciju par Pasākumu masu medijos un informatīvajos materiālos. Iegūtie materiāli var tikt izmantoti publicitātei un sabiedrības informēšanai. Pasākuma organizators neuzņemas atbildību par trešo personu foto un/vai video uzņemšanu un to izmantošanu. Sīkāka informācija par Jūsu personas datu apstrādi ir pieejama šeit.

Ieteikt