Pāriet uz galveno saturu
Pk. 24.10.2025. 19:00

MUZIKĀLA IZRĀDE | MAZAIS PRINCIS

Lielā zāle


“Mazais princis” tiek uzskatīts par vienu no izcilākajiem franču rakstnieka Antuāna Marī Žana Batista Rožē de Sent-Ekziperī darbiem, ko autors sarakstīja gadu pirms savas traģiskās nāves – 1943. gadā. Kā zināms, Sent-Ekziperī bija ne tikai rakstnieks, bet arī aviators – pēc I Pasaules kara viņš strādāja francijas pasta aviolīnijā Tulūza-Dakāra, bet sākoties II Pasaules karam, Sent-Ekziperī turpināja aviatora gaitas Francijas karaspēkā, līdz 1944. gada 31. jūlijā viņa lidmašīna tika notriekta netālu no Marseļas un tās atlūzas no jūras dzelmes tika izceltas tikai 2000. gadā. 
 
Pirmo reizi muzikālā izrāde “Mazais princis”Latvijas Jaunatnes teātrī tika iestudēta 2015. gadā, bet godinot tās komponista Jura Kulakova piemiņu un izpildot viņam doto solījumu, 2025. gadā pie skatītājiem nonāks šī darba jauniestudējums. 
 
Mūziku šai izrādei komponējis viens no izcilākajiem latvijas komponistiem – Juris Kulakovs, kurš, vaicāts pa iedvesmas avotu jauniestudējumam, savulaik citēja pašu darba autoru: “Tu esi atbildīgs par to, ko pieradini!” Jauniestudējuma režisore ir Laila Kirmuška, krāšņus un spilgtus kostīmus šai izrādei ir veidojusi māksliniece Elita Patmalniece, bet vērienīgu dekorāciju – scenogrāfs Kristaps Skulte. Iestudējuma vokālais  pedagogs – Juris Vizbulis, horeogrāfe – Sanita Misika, gaismu mākslinieks – Artūrs Feldmanis, bet dramatizējuma autors – Matīss Gricmanis. Lomās – Ieva Akurātere, Nauris Puntulis, Kārlis Tols, Jānis Kirmuška, Madars Zvagulis, Sandija Misika, Aija Dzērve, u.c. aktieri, kā arī Latvijas Jaunatnes teātra jauno aktieru studijas audzēkņi.

N.B. Biļete uz pasākumu ir jāiegādājas katram apmeklētājam, neatkarīgi no vecuma. 

Pasākuma organizators informē, ka Pasākuma laikā tiks veikta foto un/vai video uzņemšana ar mērķi atspoguļot informāciju par Pasākumu masu medijos un informatīvajos materiālos. Iegūtie materiāli var tikt izmantoti publicitātei un sabiedrības informēšanai. Pasākuma organizators neuzņemas atbildību par trešo personu foto un/vai video uzņemšanu un to izmantošanu. Sīkāka informācija par Jūsu personas datu apstrādi ir pieejama šeit.

Ieteikt