Pāriet uz galveno saturu
T. 17.04.2024. 19:00

Multimediāla monoopera VALENTĪNA

Lielā zāle


Operdīva, soprāns SONORA VAICE multimediālā monooperā Valentīna!

Opera veltīta Latvijas kultūras leģendai – kinozinātniecei Valentīnai Freimanei (1922-2018) un ataino Latvijas vēsturei, kultūrai un sabiedrībai būtiskas, dramatisma pilnas lappuses laikā no 1939. līdz 1944. gadam. Sarežģītajā šodienas pasaules situācijā ir īpaši aktuāli -  atcerēties vēstures mācības, lai tās nekad vairs nepieļautu Latvijā. 

Starptautiski pazīstamā latviešu komponista Artura Maskata pirmās operas Valentīna mākslinieciski jauns skatuviskais traktējums multimediālas monooperas formā. Operas vēsturiskā pasaules pirmizrāde notika 2014. gada 5. decembrī un kļuva par vienu no nozīmīgākajiem Rīgas - Eiropas Kultūras gada pasākumiem. Liānas Langas un Artura Maskata librets pēc Valentīnas Freimanes autobiogrāfiskā romāna “Ardievu, Atlantīda!”.

Veiksmīgi debitējusi režijā 2021. gadā – par iestudējumu "Cilvēka balss. Telefons" saņemta Lielā mūzikas balva, Sonora Vaice veido jaunu režijas ieceri – muzikāli spilgtu Valentīnas Freimanes mīlas stāsta multimediālu skatuves kamerversiju. 

Pasākuma organizators informē, ka Pasākuma laikā tiks veikta foto un/vai video uzņemšana ar mērķi atspoguļot informāciju par Pasākumu masu medijos un informatīvajos materiālos. Iegūtie materiāli var tikt izmantoti publicitātei un sabiedrības informēšanai. Pasākuma organizators neuzņemas atbildību par trešo personu foto un/vai video uzņemšanu un to izmantošanu. Sīkāka informācija par Jūsu personas datu apstrādi ir pieejama šeit.

Ieteikt