Pāriet uz galveno saturu
ATCELTS
S. 16.09.2023. 18:00

JĀŅA ZĀBERA III STARPTAUTISKAIS VOKĀLISTU KONKURSS

Lielā zāle

Informējam, ka JĀŅA ZĀBERA III STARPTAUTISKAIS VOKĀLISTU KONKURSS ir ATCELTS! Jautājumu gadījumā lūgums sazināties ar pasākuma organizatoru: edgars@kramins.lv

Godinot izcilā latviešu dziedātāja Jāņa Zābera piemiņu, no š.g. 14. līdz 17. septembrim VEF kultūras pilī  tiek rīkots trešais Jāņa Zābera Starptautiskais vokālistu konkurss.

Tajā aicināti piedalīties dažādu valstu mūzikas skolu, vidusskolu, koledžu un mūzikas augstskolu studenti un absolventi vecumā no 10 līdz 35 gadiem, kā arī audzēkņi, kas vokālo mākslu mācās privātās skolās vai privāti pie vokālās nozares speciālistiem.

Žūrijas darbā piedalās ievērojami solisti un vokālie pedagogi ar starptautisku pieredzi no Latvijas un ārvalstīm:

  • amerikāņu operdziedātāja, Vīnes mūzikas un izpildītājmākslas universitātes profesore Klaudija Viska (Claudia Visca),
  • pasaulē dziedošā latviešu operdziedātāja Inga Kalna,
  • latviešu muzikologs, pedagogs, Latvijas radio “Klasika” programmu vadītājs Juris Griņēvičs,
  • latviešu diriģents Normunds Vaicis,
  • muzikālā teātra aktieris, režisors un vokālais pedagogs, Jāņa Zābera Starptautiskā vokālistu konkursa mākslinieciskais vadītājs Dr.paed., profesors Edgars Kramiņš.

Konkursa programma tiek sakņota Jāņa Zābera radošajā biogrāfijā un konkursantiem dots uzdevums atskaņot to vokālo mūziku, kuru savulaik dziedājis mūsu izcilais tautietis – tautas dziesmas, kamermūziku, romances, estrādes un bērnu dziesmas, neapoliešu dziesmas un operu ārijas. Līdz ar to arī konkursa muzikālais materiāls ir pietiekoši plašs un interesants.

Īsteni sekmīgs dziedātājs ir spējīgs apliecināt savas vokālās prasmes visdažādākos mūzikas žanros un veidos. Jāņa Zābera vokālais sniegums visplašākajā mūzikas spektrā aizvien nav pārspēts. Viņš dziedājis ne tikai operu ārijas lielākajos opernamos (“La Scala” Itālijā, “Lielais teātris” Maskavā, “Marinskas operteātris” Sanktpēterburgā un citur), bet arī daudzos koncertos un studiju ierakstos.

Ikviens interesents var sekot līdzi visām trim konkursa kārtām klātienē, iegādājoties ieejas kartes Biļešu paradīzes kasēs:

  • 2023.gada 14.septembrī plkst. 18:00 konkursa 1.kārta. Ieeja 7,- Eiro
  • 2023.gada 15.septembrī plkst. 18:00 konkursa 2.kārta Ieeja 7,- Eiro
  • 2023.gada 16.septembrī plkst. 18:00 konkursa fināls Ieeja 10,- Eiro

Visu trīs dienu biļešu cena 15,- Eiro

Informācija par konkursu: www.zaberscompetition.lv.

Pasākuma organizators informē, ka Pasākuma laikā tiks veikta foto un/vai video uzņemšana ar mērķi atspoguļot informāciju par Pasākumu masu medijos un informatīvajos materiālos. Iegūtie materiāli var tikt izmantoti publicitātei un sabiedrības informēšanai. Pasākuma organizators neuzņemas atbildību par trešo personu foto un/vai video uzņemšanu un to izmantošanu. Sīkāka informācija par Jūsu personas datu apstrādi ir pieejama šeit.

Ieteikt