Pāriet uz galveno saturu
Pk. 21.06.2024. 9:00 - Sv. 11.08.2024. 20:00

IZSTĀDE | PATRĪCIJA RAVEN | PASTAIGA DĀRZOS

No 2024. gada 21. jūnija līdz 11. augustam VEF kultūras pils telpās būs apskatāma mākslinieces Patrīcijas Raven personālizstāde “Pastaigas dārzos”. Māksliniece šajā projektā piedāvā skatītājiem gan pēdējos divos gados tapušos darbus, kur iedvesmu smēlusies garās pastaigās Rīgas parkos, gan abstraktā ekspresionisma glezniecības ietekmē agrākos gados radītus darbus.

Māksliniece saka: “Viesturdārzs ir vieta, kur es pastaigājos ar saviem suņiem. Pastaigās es gremdējos pārdomās par mākslu, par skaisto, un mani pārņem nostalģija pēc Eiropas kultūras, kura nu tiek apdraudēta, jo miers pasaulē ir tik trausls.”

Savos darbos Patrīcija ataino dabas krāsas un noskaņas, mainoties gadalaikiem un noskaņām. Interesants ir lokālās kultūras artefaktu izmantojums glezniecībā. Triumfa arka Viesturdārzā – kā simbols portālam, kas paver ieeju gleznotājas radošajā pasaulē, Viktorijas Pelšes skulptūras “Leopardi” interpretācija Raven darbos atklāj viņas pieķeršanos un interesi par dzīvnieku formu stilizāciju, ko māksliniece veiksmīgi iekļauj savos darbos.

Galvenā loma Raven glezniecībā ir krāsai – tā pārņem skatītāju savā varā, ir spilgta, niansēta un dominējoša. Prasmīgi pielietojot faktūras, triepienus, meklējot virzienus un apjomu saskaņu, gan harmonizējot, gan dramatizējot attēlotos objektus, gleznotāja dažkārt pārkāpj abstrakcionisma robežas – darbos iekļautie naratīvi tuvina figurālai glezniecībai. Tomēr Raven lielā mīlestība ir abstrakcionisms visās tā izpausmēs.

2015. gadā Patrīcija pievērsās abstraktā ekspresionisma aizsācēja Džeksona Polloka mākslas izpētei un interpretācijai. Rezultātā tapa pirmā personālizstāde “Iztēles draugi”. Arī šīs izstādes darbi ir apskatāmi VEF kultūras pils telpās.

Dzīvojot Beļģijā, Patrīcija Raven studēja modes dizainu un pievērsās glezniecībai, piedalījās izstādes. Pēc atgriešanās Latvijā māksliniece ir iesaistījusies Latvijas mākslas dzīvē – vadījusi mākslas galeriju “Sukubs”, savus darbus izstādījusi grupu izstādēs un sarīkojusi vairākas personālizstādes. Raven darbi atrodas privātās kolekcijās Latvijā un ārvalstīs.

N.B. Izstāde BEZ MAKSAS apskatāma katru dienu no plkst. 09.00 līdz plkst. 20.00 VEF Kultūras pilī, Ropažu ielā 2.

Pasākuma organizators informē, ka Pasākuma laikā tiks veikta foto un/vai video uzņemšana ar mērķi atspoguļot informāciju par Pasākumu masu medijos un informatīvajos materiālos. Iegūtie materiāli var tikt izmantoti publicitātei un sabiedrības informēšanai. Pasākuma organizators neuzņemas atbildību par trešo personu foto un/vai video uzņemšanu un to izmantošanu. Sīkāka informācija par Jūsu personas datu apstrādi ir pieejama šeit.

Ieteikt