Pāriet uz galveno saturu
Pk. 19.05.2023. 19:00

DEJU KONCERTS | ZEME MANA RITĒDAMA

Lielā zāle


Piektdien, 19. maijā plkst. 19.00 VEF Kultūras pils Lielajā zālē notiks Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” Vidējās paaudzes deju kolektīva “Rits” 30 gades jubilejas koncerts “Zeme mana ritēdama”.

Mūsu zeme – Latvija. Kas ir Latvija? Tā ir Kurzeme, Vidzeme, Zemgale un Latgale. Katrs novads tik atšķirīgs, bet visi kopā veido ko vienu un vienotu.

Kurzemnieki – atturīgi, uzreiz ar visiem nedraudzēsies, runās īsi. Zemgaļi – karotāji jau no senatnes. Zina savu vērtību un citus viņiem nevajag. Vidzemnieki – visam pa vidu, mīļā miera labad. Latgalieši -  tā mūsu emocionālākā daļa.

Sakausējot visu novadu atšķirīgo un kopīgo mēs varam pateikt – Ai, tēvu zeme. Ikkatra mūsu ģimenes locekļu saknes meklējamas visos novados un esam iemiesojuši visu novadu īpašības. Vidējās paaudzes deju kolektīvs “Rits” kopā ar draugu deju kolektīviem savā jubilejas ritējumā izdejos Latvijas novadu raksturojošākās dejas. Koncertā būs skatāmas kā skatuviskās latviešu tautas dejas dižgaru radītās dejas, tā arī mūsdienu horeogrāfu veikums. Būs arī dāvana skatītājiem un pašiem sev – speciāli šim pasākumam sarakstīts muzikālais materiāls un izveidota horeogrāfija, kura piedzīvos savu pirmizrādi.  


Koncertā piedalās:
•   Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” vidējās paaudzes deju kolektīvs “Rits”
•   Latvijas Universitātes deju ansamblis “Pērle”
•   Biedrības “Vidējās paaudzes deju kolektīvs “Saule”” vidējās paaudzes deju kolektīvs “Saule”
•   Mārupes kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs “Krustu šķērsu”
•   Ādažu Kultūras Centra vidējās paaudzes deju kolektīvs “Sānsolītis”

Jubilejas koncerta tapšanu atbalsta Rīgas valstspilsētas pašvaldība.

Pasākuma organizators informē, ka Pasākuma laikā tiks veikta foto un/vai video uzņemšana ar mērķi atspoguļot informāciju par Pasākumu masu medijos un informatīvajos materiālos. Iegūtie materiāli var tikt izmantoti publicitātei un sabiedrības informēšanai. Pasākuma organizators neuzņemas atbildību par trešo personu foto un/vai video uzņemšanu un to izmantošanu. Sīkāka informācija par Jūsu personas datu apstrādi ir pieejama šeit.

Ieteikt