Pāriet uz galveno saturu
Sv. 05.02.2023. 16:00

Bērnu Tautas deju ansambļu draudzības koncerts AR DANCĪTI ROTĀJOS

Lielā zāle


2023. gada 5.februārī plkst. 16.00 VEF Kultūras pils Lielajā zālē notiks ilggadējais Rīgas bērnu Tautas deju ansambļu “Dzintariņš”, “Dzirkstelīte” un “Uguntiņa” draudzības koncerts “Ar dancīti rotājos”.

Trīs Rīgas bērnu deju ansambļu draudzība aizsākās viņu vadītāju un pedagogu starpā 2000. gada vasarā, kad TDA “Dzintariņš”, TDA “Uguntiņa” un TDA “Dzirkstelīte” dejotāji piedalījās VIII Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos Ritas Spalvas veidotajā deju programmā „Burvju ota” Dailes teātrī. Draudzība, kura sevī ietvēra cieņu un mīlestību pret savu kolektīvu ilggadējiem vadītājiem un dibinātājiem – Zinaīdu Zeltmati (TDA “Dzintariņš” dibināts 1953. gadā), Audionu Līventāli (TDA “Uguntiņa” dibināts 1948. gadā) un Imantu Magoni (TDA “Dzirkstelīte” dibināts 1962. gadā). 

Kolektīvu draudzības galvenais virzītājspēks un glabātājs ir horeogrāfe Olga Freiberga, ilggadēja TDA “Dzintariņš” dejotāja, deju pedagoģe un mākslinieciskā vadītāja, kura 2012. gada rudenī iedibināja jaunu tradīciju - trīs bērnu Tautas deju ansambļu starpā Rīgas Latviešu biedrības Lielajā zālē organizējot pirmo draudzības koncertu kopā ar Ķīnas bērnu mākslas grupas “Little Red Flower” dejotājiem, kas arī uzskatāms par šis tradīcijas aizsākumu. 

Nu jau vienpadsmito reizi bērnu Tautas deju ansambļi “Dzintariņš”, “Uguntiņa” un “Dzirkstelīte” savu patreizējo māksliniecisko vadītāju Sanitas Misikas, Gitas Ūdres un Jāņa Marcinkeviča vadībā turpina ceļu pie savu skatītāju, bērnu vecāku un dejotāju sirdīm ar nu jau tradicionālo draudzības koncertu, lai uzturētu mūžam dzīvas Latvijas bērnu tautas dejas tradīcijas, izrādītu cieņu, mīlestību un pateicību saviem bērnu deju pedagogiem un horeogrāfiem.  

Pasākuma organizators informē, ka Pasākuma laikā tiks veikta foto un/vai video uzņemšana ar mērķi atspoguļot informāciju par Pasākumu masu medijos un informatīvajos materiālos. Iegūtie materiāli var tikt izmantoti publicitātei un sabiedrības informēšanai. Pasākuma organizators neuzņemas atbildību par trešo personu foto un/vai video uzņemšanu un to izmantošanu. Sīkāka informācija par Jūsu personas datu apstrādi ir pieejama šeit.

Ieteikt