Kori

Jauktais koris PEREZVONI

Nozare Kori
Kolektīva vadītājs/-i Marina Glagoļeva
Tālrunis 29688944
Nodarbību vieta Brīvības gatvē 266, Rīgā
E-pasts m.glagoleva5@mail.ru

Krievu koris „Perezvoni” tika dibināts 1988. gadā Rīgas Vagonrūpnīcas klubā, bet kora pirmais koncerts bija tā paša gada 1. decembrī VEF Kultūras pilī.
Kora dibinātājs, mākslinieciskais vadītājs un diriģents līdz pat mūža galam (2013.g.) bija Jurijs Glagoļevs - komponists, talantīgs mākslinieks un kultūras darbinieks. Turpmāka kora vadība tika uzticēta Marinai Glagoļevai,  ilggadējai kora  kormeistarei un koncertmeistarei.
Koris saucas „Perezvoni”, jo viens no krievu dvēseles simboliem ir zvanu skanējums. Kora sastāvā ir 31 dalībnieks, kas mīl kora mūziku. Savā pastāvēšanas laikā koris ir uzstājies vairāk kā 200 koncertos Latvijā: Rīgā, Rēzeknē, Ludzā, Zilupē, Daugavpilī, Jelgavā, Ventspilī, Salaspilī, Jūrmalā, ka arī Krievijā - Karevā (komponista Musorgska dzimtā vietā), Mihailovskajā (Puškina muzejā), Pleskavā un Igaunijā, Tallinā (festivālā „Slāvu vainags”).
Repertuārā krievu komponistu operkori un aizrobežu klasika, garīgā mūzika un tautas dziesmas. Koris „Perezvoni” uzstājas sarīkojumos, kas veltīti krievu komponistu, dzejnieku, dziedoņu un mākslinieku piemiņas dienām un tautas ieražu svētkiem - kultūras namos, klubos, skolās, sociālās aprūpes centros un koncertzālēs.
Koris “Perezvoni” uzstājas arī pilsētu svētkos un 2014. gadā piedalījās Pasaules koru olimpiādē.  

Drukāt sadaļu