Pāriet uz galveno saturu

Latgaliešu sadzīves dziesmu ansamblis OLŪTEŅŠ

VEF Kultūras pils senioru kluba latgaliešu sadzīves dziesmu ansamblis „Olūteņš” savu darbību sācis 1989. gadā Rīgas Latgaliešu biedrībā „Trešuo Zvaigzne”. Tā pirmais vadītājs un dibinātājs ir Normunds Rutkis, bet 1991. gadā kolektīva vadību pārņēma Jevgeņijs Karūdznīks (1921.g. – 2003.g.), kura vadībā ansamblis iestudējis gan latgaliešu tautas dziesmu apdares J. Karūdznīka apdarē, gan oriģināldziesmas. Kopš 2001. gada ansambļa mākslinieciskā vadītāja ir Rasma Mežale, kuras vadībā  „Olūteņš” turpina kopt un saglabāt latgaliešu tradīcijas, valodu, tautasdziesmas un latgaliešu komponistu oriģināldziesmas.

Ansamblī dzied un darbojas atraktīvas latgaliešu dāmas labākajos gados, kuras aktīvi koncertē VEF Kultūras pils pasākumos, Rīgas un Rīgas rajona sociālās aprūpes centros, katru gadu piedalās Rīgas pilsētas rīkotajos pasākumos, konkursos, skatēs un festivālos, dažādos latgaliešu biedrības „Trešuo zvaigzne” pasākumos un koncertos, piedalās latgaliešu grāmatu prezentācijās, latgaliešu dzejnieku un komponistu jubilejas koncertos u.c. „Olūteņš” ir koncertējis arī dažādās Latvijas pilsētās un pagastos, kā arī Lietuvas galvaspilsētā Viļņā. Kopš 2008.gada ansamblis piedalās Latvijas Vispārējos dziesmu un deju svētkos.

Latgaliešu ansamblim „Olūteņš” ir vieni no labākajiem rezultātiem gan Rīgas pilsētas vokālo ansambļu skatēs, gan Latvijas vokālo ansambļu konkursos senioru grupā, kur ansamblis parasti iegūst I pakāpes diplomu.

Nozare
Vokālie ansambļi
Kolektīva vadītājs/ -i
Rasma Mežale
Tālrunis
Nodarbību vieta
VEF Kultūras pils | Ropažu iela 2, Rīga
Nodarbību laiki
Trešdienās un piektdienās plkst. 10.00 - 13.00