Studijas

Tautas tēlotājas mākslas studija VARAVĪKSNE

Nozare Tautas tēlotājmākslas studijas
Kolektīva vadītājs/-i Ilze Strekavina
Tālrunis 26900025
Nodarbību vieta VEF Kultūras pils | Ropažu iela 2, Rīga
Mājas lapa 26900025

VEF Kultūras pils Tautas glezniecības studija „Varavīksne” dibināta 1961. gadā. Tās vadītāji bijuši pazīstami latviešu mākslinieki – Uldis Zemzaris, Jurģis Skulme, Jānis Zemītis, Daina Riņķe, Harijs Kārkliņš, Ivars un Helēna Heinrihsoni. 
No 1975. gada studiju vada gleznotāja Ilze Strekavina. Šai gadā studijai piešķirts Tautas glezniecības studijas „Varavīksne” nosaukums. Varavīksne – tas apzīmē mainības spēju skaistuma un mākslas patiesības meklējumos, jo garīgā plāksnē tā simbolizē Saules ceļu, Saules tiltu.
Studijas mākslinieku darbi ar panākumiem izrādīti daudzās Rīgas pilsētas un Latvijas izstādēs, Baltijas Tautas glezniecības triennālē Viļņā, kā arī Japānā un citur. 
Studija ir arī mākslas aktivitāšu un ideju rosinātāja. Tā piemēram, nozīmīgas ir Mākslas dienu laikā pie gleznotāja Voldemāra Irbes pieminekļa Dailes teātra skvērā rīkotās, t.s. „Irbītes akcijas”, kas saistītas ar VEF Kultūras pilī notiekošajām Rīgas tēlotājmākslas studiju Mākslas dienu izstādēm. Tādā veidā tiek stiprināta amatiergleznotāju kustības tiecība uz abpusēji tolerantu, vienkāršu un sirsnīgu dialogu ar sabiedrību, pilsētvidi un visuresošās Dzīvās dabas klātbūtni. 
Studija atbalstījusi arī Kuldīgas ielas svētkus Pārdaugavā, palīdzot organizēt bērnu zīmējumu konkursu „Mūžam zaļā Kuldīgas iela” un parādot nelielu, zaļo un cilvēcisko domāšanu rosinošu, studijas mākslinieces Dainuvītes Braivo darbu izstādi. 
Daudzi studijas dalībnieki izveidojušies par patstāvīgām mākslinieciskām personībām ar savu labi pamanāmu māksliniecisko rokrakstu un stila iezīmi. Viņi strādā daudzveidīgās tehnikās un arī autortehnikās, rīko savas personālizstādes Rīgā un citur Latvijā, iekļaujas arī profesionālo mākslinieku izstādēs un aktivitātēs savās dzīves vietās. Tā divas studijas mākslinieces – Lidija Ruskule un Dainuvīte Braivo piedalījās pirmajā lielākajā Latvijas naivisma mākslas izstādē „Naivā Latvija” izstāžu zālē „Arsenāls”. 
Abas mākslinieces savus darbus rādīja arī Naivās mākslas muzeja izstādē „Cilvēki un zvēri pilsētā” mākslas festivāla „Baltā nakts” ietvaros.
2006. gadā studija atzīmēja savu 45 gadu jubileju ar izstādi „Ilgošanās soļi” nekomerciālās mākslas galerijā „Ag7” un ar kvalitatīva kataloga izdošanu. Tas guvis arī atspoguļojumu žurnālā „Studija”. 
Vairāki studijas dalībnieki piedalījās arī izstādē „Rudens 2007”, kas ir atkal jauna pieredze un izaicinājums viņu nebeidzamajā mākslinieciskās pašapzināšanās un izaugsmes ceļā. 
2012. gadā studijas 50 gadu jubilejas izstāde “Laimīgā stunda” notika Sv.Pētera baznīcā (kopā ar VEF Kultūras pils studijām “Doma” un “Saule”). 
 

Drukāt sadaļu