Pāriet uz galveno saturu
Atpakaļ uz visiem jaunumiem

VEF Kultūras pilī – “Bai Kamara Jr & Voodoo Sniffers” afroblūza koncerts

Rudens pievakare un augstas raudzes blūzs – izklausās pēc lieliskas kombinācijas, vai ne? Šādu iespēju jau pavisam drīz, 26. oktobrī, piedāvās baudīt VEF Kultūras pils, kur norisināsies “Bai Kamara Jr & Voodoo Sniffers” afroblūza koncertsLasi un uzzini, kāpēc arī tev noteikti ir vērts jau laicīgi sagādāt biļetes uz šo koncertu!

Bai Kamara Jr – mūziķis, kura daiļradi caurstrāvo dažādu kultūru mikslis

Dzimis tropiskajā, par Latviju tikai nedaudz lielākajā Rietumāfrikas valstī Sjerraleonē, audzis un izglītojies Apvienotajā Karalistē (kur, starp citu, tapušas arī mūziķa pirmās dziesmas), un vairāk nekā trīs desmitgades aizvadījis Beļģijas galvaspilsētā Briselē – tik raibs bijis līdzšinējais Bai Kamara Jr dzīves gājums. Tas atspoguļojas arī mūziķa daiļradē, kurā saklausāms dažādu kultūru un skanējumu sakausējums.

Ja cenšamies Bai Kamara Jr radošo darbību raksturot žanriski, noteikti jāpiemin ne tikai blūzs (it īpaši – afroblūzs), bet arī soulmūzika jeb souls un, protams, džezs. Viņš ir kāpis uz vienas skatuves kopā ar citiem starptautiski zināmiem mūziķiem, tostarp Habibu Koitē (Habib Koité), Rokiu Traorē (Rokia Traoré), Kasandru Vilsoni (Cassandra Wilson), Danī Kleinu (Dani Klein) no grupas “Vaya Con Dios”, un daudziem citiem plaši atzītiem māksliniekiem.

Neliels ieskats Bai Kamara Jr ražīgajā diskogrāfijā

Pasākumi un koncerti, kuros uzstājas Bai Kamara Jr, ir tik īpaši ne tikai dēļ mūziķa harizmas, šarma un muzikālajiem dotumiem – plaša un daudzveidīga ir arī viņa diskogrāfija. Pirmie albumi vēl pagājušajā gadsimtā izdoti grupas “Odex Protocole” ietvaros – “The Lay Your Body EP” un “Delivery Day!”. Divtūkstošo gadu sākumā Bai Kamara Jr izdeva savu pirmo solo albumu “Living Room”, kam sekoja vēl četri lieliski ieraksti – “Urban Gipsy”, “Disposable Society”, “This Is Home” un “Mystical Survivors”. 

Tam visam pa vidu, 2007. gadā projekta “15:15” ietvaros, klajā nāca albums “Stoned Love”. Tajā Bai Kamara Jr kopā ar Naderu Hamidu (Nader Hamid) radīja krietni roķīgākuskanējumu, nekā pierasts saklausīt viņa daiļradē. 2020. gada janvārī tika izlaists mūziķa pirmais afroblūza albums “Salone”, kurā dominē blūza noskaņa, kas savijas ar Bai personisko stāstu. Albumu augstu novērtējuši gan klausītāji, gan kritiķi visā pasaulē. 

Ne mazāk augstvērtīgs ir arī Bai Kamara Jr jaunākais veikums “Traveling Medicine Man”, kas iznāca pavisam nesen, šī gada pavasarī. Albums saņēmis atzinīgus vārdus no daudziem mūzikas lauciņā autoritatīviem izdevumiem un kritiķiem, kā arī klausītājiem.

26. oktobris – diena, kad ļauties blūza noskaņām VEF Kultūras pilī

Augstas raudzes blūza koncerti un pasākumi Rīgā nemaz tik bieži nenotiek, tāpēc jau laicīgi atzīmē savā kalendārā 26. oktobra pievakari (19:00), kad VEF Kultūras pils uz savas skatuves uzņems Bai Kamaru ar pavadošo grupu “Voodoo Sniffers”, kuri kopā ikvienu klātesošo aiznesīs neatkārtojamā blūza ceļojumā. Piebildīsim, ka koncerts norisinās Ziemeļrīgas kultūras apvienības koncertu cikla “Koncerts ar odziņu” ietvaros – šajā ciklā atrodami arī daudzi citi brīnišķīgi koncerti, kas ļauj iepazīt cittautu kultūru dažādos mūzikas žanros.

Ja arī Tu vēlies izbaudīt lielisku blūza koncertu, kuru piedāvā Bai Kamara Jr un “Voodoo Sniffers”, iegādājies biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs vai internetā ŠEITTaču pasteidzies – biļešu tirdzniecība jau notiek pilnā sparā!

Ieteikt