Pāriet uz galveno saturu
Atpakaļ uz visiem jaunumiem

VEF Kultūras pilī atver trīs fotoizstādes

VEF Kultūras pils aicina uz trijām fotoizstādēm, kas no 26. septembra līdz 20. novembrim BEZ MAKSAS skatāmas VEF Kultūras pils Izstāžu zālē, Vestibila abos stāvos un Spoguļzālē.

Apmeklētājus priecēs Fotokluba  RĪGA izstāde “KOPĀ BŪT. KOPĀ JUST”, atspoguļojot 2023. gada Dziesmu un Deju svētkus, Latvijas Radošo fotogrāfu asociācijas izstāde “DZĪVES ŠUPOLES” un VEF Kultūras pils Tautas fotostudijas RVR izstāde “Dažas esejas par tēmu GADALAIKI”.

VEF Kultūras pils Vestibila abos stāvos apskatāmā fotokluba RĪGA izstāde “KOPĀ BŪT. KOPĀ JUST. 2023.gada Dziesmu un Deju svētki atskaņās” ir veidota kā foto reportāža, kurā atspoguļoti spilgtākie svētku notikumi. Fotogrāfi kā neatņemamu svētku tradīciju sastāvdaļu tvēruši dalībnieku gājienu,  nozīmīgāko koncertu un ģenerālmēģinājumu norises,  tautas lietišķās mākslas izstādi, cilvēku  noskaņas brīvbrīžos un izteiksmīgākos portretus, kuros atspoguļotas dažādas paaudzes un tautības. Fotoklubam RĪGA ir izveidojusies tradīcija veidot izstādi par notikušajiem Dziesmu un deju svētkiem. Šoreiz autori vēlējās atskatīties uz Dziesmu un deju svētkiem neilgi pēc to norises un sekoja sauklim KOPĀ BŪT. KOPĀ JUST. Izstādi veido 16 autoru  darbi, un dažiem autoriem šī bija pirmā pieredze, fotografējot vērienīgos 2023. gada Dziesmu un deju svētkus, kas sniedza milzīgu emocionālo piepildījumu.

VEF Kultūras pils Izstāžu zālē izvietota Latvijas Radošo fotogrāfu asociācijas izstāde “DZĪVES ŠŪPOLES”. Tas ir stāsts par cilvēku dzīvi, to likteņiem, par dabas parādībām un situācijām. Autori caur emocijām un domām risina savas pārdomas par cilvēka eksistenciālismu, pārdzīvojumiem, labo un ļauno. Fotogrāfijas aicina skatītājus ne tikai vērot, bet arī izdzīvot un domāt līdzi attēloto darbu sižetiem.

VEF Kultūras pils Tautas mākslas fotostudijai RVR ir senas tradīcijas rīkot fotoplenērus vairākas reizes gadā, autoru veikumu eksponējot ikgadējā izstādē “Gadalaiki”.  Šogad VEF Kultūras pils Spoguļzālē apskatāma studijas izstāde Dažas esejas par tēmu GADALAIKI”, piedāvājot ieskatīties studijas dalībnieku iespaidos un pārdomās.

Izstādes no 26. septembra līdz 20. novembrim apskatāmas VEF Kultūras pilī (Rīgā, Ropažu ielā 2) katru dienu no plkst. 9.00 līdz plkst. 20.00.

Ieteikt