Pāriet uz galveno saturu
Atpakaļ uz visiem jaunumiem

VEF Kultūras pilī apskatāma Patrīcijas Raven personālizstāde “Pastaigas dārzos”

No 2024. gada 21. jūnija līdz pat 11. augustam VEF Kultūras pils telpās būs apskatāma izcilās mākslinieces Patrīcijas Raven personālizstāde “Pastaigas dārzos”. Šajā izstādē māksliniece piedāvā skatītājiem gan pēdējos divos gados tapušos darbus, iedvesmojoties no garajām pastaigām Rīgas parkos, gan agrākos gados radītus darbus, kas veidoti abstraktā ekspresionisma glezniecības ietekmē.

Patrīcija Raven par izstādi: “Viesturdārzs ir vieta, kur es pastaigājos ar saviem suņiem. Pastaigās es gremdējos pārdomās par mākslu, par skaisto, un mani pārņem nostalģija pēc Eiropas kultūras, kura nu tiek apdraudēta, jo miers pasaulē ir tik trausls.”

Raven darbi ataino dabas krāsas un noskaņas, mainoties gadalaikiem un noskaņām. Īpaši interesants ir lokālās kultūras artefaktu izmantojums mākslinieces glezniecībā. Viesturdārza Triumfa arka kalpo kā simbols portālam, kas paver ieeju mākslinieces radošajā pasaulē, savukārt Viktorijas Pelšes skulptūras “Leopardi” interpretācija atklāj mākslinieces pieķeršanos un interesi par dzīvnieku formu stilizāciju, ko viņa veiksmīgi iekļauj savos darbos.

Krāsai ir galvenā loma Patrīcijas Raven glezniecībā. Tā pārņem skatītāju savā varā, ir spilgta, niansēta un dominējoša. Prasmīgi pielietojot faktūras, triepienus un meklējot virzienus un apjomu saskaņu, gan harmonizējot, gan dramatizējot attēlotos objektus, māksliniece dažkārt pārkāpj abstrakcionisma robežas, tuvoties figurālai glezniecībai. Tomēr Raven lielākā mīlestība ir abstrakcionisms visās tā izpausmēs. 2015. gadā Patrīcija pievērsās abstraktā ekspresionisma aizsācēja Džeksona Polloka mākslas izpētei un interpretācijai. Rezultātā tapa pirmā personālizstāde “Iztēles draugi”, kuru darbi būs apskatāmi arī šajā izstādē VEF Kultūras pilī.

Dzīvojot Beļģijā, Patrīcija Raven studēja modes dizainu un pievērsās glezniecībai, piedaloties vairākās izstādēs. Pēc atgriešanās Latvijā viņa aktīvi iesaistījās Latvijas mākslas dzīvē, vadījusi mākslas galeriju “Sukubs”, piedalījusies grupu izstādēs un sarīkojusi vairākas personālizstādes. Mākslinieces darbi atrodas privātās kolekcijās gan Latvijā, gan ārvalstīs.

N.B. Izstāde BEZ MAKSAS apskatāma katru dienu no plkst. 09.00 līdz plkst. 20.00 VEF Kultūras pilī, Ropažu ielā 2.  

Ieteikt