Tautas deju ansamblis “Liesma” turpina pagājušajā gadā aizsākto nedaudz citādo latviešu skatuviskās dejas uzvedumu konceptu, un 2025. gada 1. jūnijā, plkst. 16.00, VEF kultūras pils lielajā zālē skatītājiem piedāvās horeogrāfisku izpētes projektu “Deja Nedeja eksperiments”.
Uzveduma saturs un forma ne tikai radoši pēta latviešu tautas dejas stilus un vēsturi, bet arī izmanto dažādas teorijas un uzdod jautājumus, lai saprastu vai latviešu skatuviskā deja ir tikai estētiska forma, vai tomēr tā ir stilizēta robežzona starp folkloru un mākslu, ikdienu un rituālu, tradicionālo un mūsdienīgo. Vai deja var kļūt par telpu pārejai, saplūšanai un jaunu kolektīvo identitāšu radīšanai? Kas ir latviešu skatuviskā tautas deja un vai tā ir rituāls? Kādi ir tās vēsturiskās attīstības posmi? Kādas ir dejotāju sajūtas, dejojot latviešu skatuviskās tautas dejas?
Acīmredzami šī tēma šobrīd ir aktuāla un interesanta, jo tautas deju ansambļa “Liesma” izlolotā iecere sasaucas ar tikko notikušās “Dejas balvas” ceremonijā iezīmēto tematiku, kurā arī izskanēja virkne tēžu un retorisku jautājumu par dejas valodu, dialektiem, kustību kā valodu un dejas soli kā vārdu.
Kopā ar tautas deju ansambli “Liesma” un māksliniecisko vadītāju Arti Puriņu eksperimentā iesaistījies deju ansamblis “Daiļrade” un mākslinieciskā vadītāja Iveta Pētersone - Lazdāne, tautas deju kolektīvs “Dzīpars” un mākslinieciskā vadītāja Renāte Linde, jauniešu deju kolektīvs “Sadancis” un mākslinieciskā vadītāja Alise Dzērve -Tāluda un Liepājas teātra aktieris Hugo Puriņš.
Pasākuma organizators informē, ka Pasākuma laikā tiks veikta foto un/vai video uzņemšana ar mērķi atspoguļot informāciju par Pasākumu masu medijos un informatīvajos materiālos. Iegūtie materiāli var tikt izmantoti publicitātei un sabiedrības informēšanai. Pasākuma organizators neuzņemas atbildību par trešo personu foto un/vai video uzņemšanu un to izmantošanu. Sīkāka informācija par Jūsu personas datu apstrādi ir pieejama šeit.