Pāriet uz galveno saturu

Tautas deju ansamblis GATVE | A grupa

Tautas deju ansamblis GATVE ir viens no vecākajiem un labākajiem tautas deju ansambļiem Latvijā. Ansamblis ir dibināts 1946. gadā, kas ir laiks, kad latviešu skatuviskās tautas dejas žanrs izveidojās kā patstāvīgs mākslinieciskās pašdarbības atzars, līdz ar to GATVE ir ierindojama starp tiem, nu jau nedaudzajiem latviešu tautas deju ansambļiem, kurš jau kopš šī žanra rašanās pirmsākumiem kopj un attīsta latviešu tautas deju kultūru.

Kopš 1990.gada GATVES mākslinieciskā vadītāja ir Gunta Raipala, bet repetitors ir Aigars Bajārs, kurš kopā ar ansambļa vadītāju nerimstoši strādā pie tā, lai GATVES dejotāju kustības būtu ne vien izkoptas, bet arī emocionāli piesātinātas. Ansamblis turpina popularizēt tautas deju, sniedzot koncertus un piedaloties dažādos pasākumos ne tikai Latvijā. Par tradīciju jau ir kļuvis katru gadu braukt un spodrināt Latvijas tēlu vairākos starptautiskos pasākumos un festivālos ārpus Latvijas.

Ansamblis, kas sevī apvieno jaunības degsmi un ambīcijas ar ieturētu eleganci un savu īpašo dejas šarmu. Vienmēr gatavi jauniem izaicinājumiem, piedaloties Latvijas horeogrāfu veidotajos uzvedumos, kā arī turot godā nemainīgās un klasiskās latviešu skatuviskās dejas vērtības – tādas kā “Gatves deja”, “Dejotprieks” un citas latviešu zelta fonda darbus.

Nozare
Deju kolektīvi
Kolektīva vadītājs/ -i
Mākslinieciskā vadītāja Gunta Raipala, repetitore Kristīne Kitnere
Tālrunis
Nodarbību vieta
Kultūras un mākslas centrs “Ritums” | A.Čaka iela, 139
Nodarbību laiki
Otrdienās un ceturtdienās plkst. 19.30 - 22.30