Programmas BERGS.SALIETE.LAIKS centrā ir divi komponisti – Johans Sebastians Bahs un Pēteris Vasks. Abi komponisti veido šīs programmas pamatu, katrs ar savu pārlaicīgo dziļumu un garīgo intensitāti. Ap šo asi veidoti pārējie skaņdarbi: Frančesko Džeminiāni ar barokālu krāsainību, Kristofs Šafrāts ar elegantu vieglumu un Marins Marē ar smalku virtuozitāti un imropvizatoriskumu. Šie darbi nav tikai papildinājums, bet gan ornamentāls raksts, kas izgaismo galveno līniju, radot kontrastus un atvērumu dažādām muzikālām perspektīvām.
Programmā:
- Frančesko DŽEMINIĀNI Sonāte Sibemolmažorā, Op. 5 8 min
- Pēteris VASKS Kantāte klavesīnam 5 min
- Kristofs ŠAFRĀTS Sonāte Domažorā, CSWV F:1 12 min
- Marens Marē “Les Folies d’Espagne” (La Folia) 12 min
- Pēteris VASKS Grāmata čellam 12 min
- Johans Sebastians BAHS
- Pirmā sonāte viola da gamba un klavesīnam Solmažorā, BWV 1027 14 min
Klavesīniste Ieva Saliete (1974) kā brīvmāksliniece sadarbojas ar orķestri Sinfonietta Rīga baroka projektos, piedalās solo un kamermūzikas projektos Vācijā un Šveicē, ir Bernes senās mūzikas orķestra Les Passions de l’Ame klavesīniste. Ar izcilību beigusi studijas Freiburgas Mūzikas augstskolā prof. Roberta Hilla (Robert Hill) vēsturisko taustiņinstrumentu klasē un prof. Kalles Randalu (Kalle Randalu) klavieru klasē, papildinājusi zināšanas Bāzeles Schola Cantorum basso continuo un kamermūzikas jomā. Ilgus gadus dzīvojusi Freiburgā, regulāri koncertējot ar Eiropas izcilākajiem baroka ansambļiem kā Ensemble 415, Freiburger Barockorchester, Kammerorchester Basel, ierakstos un koncertturnejās sadarbojoties ar tādiem diriģentiem un solistiem kā Lourensu Kamingu (Lawrence Cummings), Polu Gudvinu (Paul Goodwin), Čečīliju Bartoli (Cecilia Bartoli), Nuriu Riālu (Nuria Rial), Angeliku Kirhšlāgeri (Angelika Kirchschlager), Simoni Kermes (Simone Kermes), Bobiju Makferinu (Bobby McFerrin), Solu Gabetu (Sol Gabetta), Doroteju Oberlingeri (Dorothee Oberlinger), Stefano Montanari (Stefano Montanari), Serdžio Azolīni (Sergio Azzolini), u.c. Kopš 2010. gada Saliete dzīvo Latvijā, ir Senās mūzikas katedras vadītāja un asociētā profesore Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Senās mūzikas katedrā. Regulāri koncertē Eiropā dažādos festivālos kā Lucernas festivāls, Utrehtas Senās Mūzikas festivāls, Bruges Senās Mūzikas festivāls, Londonas Hendeļa festivāls u.c. Saņēmusi Lielo mūzikas balvu 2017 “Par izcilu darbu ansamblī”. Piedalījusies ieskaņojumos, kas izdoti ierakstu namos Deutsche Harmonia Mundi un Sony, divi no tiem saņēmuši Diapason d’Or. Spēlē Keita Hilla (Keith Hill) 2004. gadā būvēto instrumentu, kas darināts kā franču klavesīnu meistara Paskāla Taskēna (Pascal Joseph Taskin) instrumenta (1769) kopija.
Čellists Kristaps Bergs (1986) dzimis Rīgā, mūziķu ģimenē un jau agrā vecumā izrādīja savu aizraušanos ar mūziku. Pierādot savas čella spēles virtuozās prasmes, Kristaps koncertējis pasaulē prestižākajās koncertzālēs, kā piemēram Carnegie Hall Ņujorkā, W. Disney Hall Losandželosā, Vīnes Musikverein, Vīnes Konzerthaus, Amsterdamas Concertgebouw, Royal Albert Hall un Royal Festival Hall Londonā un Suntory HallTokijā. Kā solists Kristaps debitēja 2005.gadā Rīgā Lielajā Ģildē ar LNSO un Andri Nelsonu pie diriģenta pults. Kristapa tālāko attīstību ļoti iedvesmoja izcilais maestro Mstislavs Rostropovičs. 2006. gadā Kristaps tika pieņemts prestižajā Vīnes Mūzikas un Mākslas Universitātē, kur viņš studēja pie prof. Reinharda Latzko, bet 2011. gadā viņš tika uzņemts slavenā čellista un diriģenta Heinriha Šiffa klasē. Paralēli savām studijām Vīnē, Kristaps ir piedalījies daudzās meistarklasēs visā Eiropā pie tādiem mūziķiem kā Dāvids Geringas, Frans Helmersons, Anners Bilsmas, Arto Noras, Valters Despaljs un citiem. Kristaps ir arī ļoti pateicīgs saviem Latvijas pedagogiem – Diānai Ozoliņai, Elionorai Testeļecai un Ligitai Zembergai, kuri viņu bija sagatavojuši starptautiskajam līmenim. Kristaps ir vairāku nacionālu un starptautisku konkursu laureāts, tostarp 1. vietas ieguvējs J. Brāmsa konkursā (2008), 1.vietu saņēmis Kārļa Davidova konkursā (2006), kā arī 1.vietu Augusta Dombrovska konkursā (2005). Viņš ir arī saņēmis vairākas balvas no Latvijas Republikas Kultūras Ministrijas par izciliem panākumiem un Latvijas mūzikas popularizēšanu pasaulē. 2016. gadā Kristapam Vīnes un Mākslas Universitāte piešķīra “Izcilības balvu” par augstiem sasniegumiem studijās, kā arī viņš ticis nominēts “Lielajai Mūzikas Balvai” Latvijā. Kristaps ir sadarbojies un uzstājies kopā ar tādiem māksliniekiem kā Andris Nelsons, Heinrihs Šiffs, Ida Hendele, Reinhards Latzko, Kristians Altenburgers, Natālija Prišepenko, Pēteris Vasks, Džovanni Sollima, Helmuts Lahenmans un citi. Kristaps guvis orķestra pieredzi un regulāri sadarbojas ar Amsterdamas Concertgebouw Simfonisko Orķestri, Vīnes Filharmoniķiem un Eiropas Kamerorķestri (Chamber orchestra of Europe). Kopš 2016. gada septembra Kristaps izpilda čellu grupas koncertmeistara pienākumus Briseles Filharmonijas Orķestrī. Pateicoties dāsnam privātam sponsoram, Kristaps spēlē uz ļoti īpaša Lorenzo Ventapane būvēta instrumenta 1836.gadā no Neapoles, Itālijā.
Koncertu vada mūzikas pētnieks Orests Silabriedis
Pasākuma organizators informē, ka Pasākuma laikā tiks veikta foto un/vai video uzņemšana ar mērķi atspoguļot informāciju par Pasākumu masu medijos un informatīvajos materiālos. Iegūtie materiāli var tikt izmantoti publicitātei un sabiedrības informēšanai. Pasākuma organizators neuzņemas atbildību par trešo personu foto un/vai video uzņemšanu un to izmantošanu. Sīkāka informācija par Jūsu personas datu apstrādi ir pieejama šeit.