Pāriet uz galveno saturu

Ekskursijas

VEF kultūras pils telpas

Piedāvājam ekskursijas gida pavadībā pa pils telpām ar iespēju aplūkot VEF Kultūras pils Lielo zāli, Kamerzāli, Spoguļzāli,  Izstāžu zāli, mēģinājumu telpas, semināru telpas u.c., gida stāstījumā uzzināsiet interesantus faktus par pils arhitektūru, vēsturi un rekonstrukciju.

Ekskursijas ilgums ~45 minūtes, cena grupai EUR 10.00 (latviešu valodā), EUR 15.00 (angļu vai krievu valodā). 
 

VEF vēstures muzejs

Muzeja jaunā ekspozīcija aicinās doties ar VEF vēsturi saistītos interaktīvos piedzīvojumos – izmēģināt, kā tas ir – piezvanīt, griežot telefona ciparripu, vai fotografēt ar VEF Minox, izjust, kā skanēja 30., 60. un 80. gadu radio, doties virtuālā tūrē pa  VEF teritoriju un iepazīt nozīmīgas vietas un objektus.

Ekspozīcijā apskatāmi starptautiskās izstādēs godalgotie telefoni un radioaparāti, starp tiem arī leģendārais Tūrists un Spīdola. Parādīts daudzveidīgais 20. gs. 30. gadu izstrādājumu klāsts – elektriskās spuldzes, putekļu sūcējs, kabatas lukturīši un baterijas, vēja ģenerators u.c., ko precīzi raksturo teiciens: “VEF ražoja visu, sākot ar adatām un beidzot ar lidmašīnām.” 50.– 80. gadu telefoni, telefona centrāles, tranzistoruztvērēji un stereomagnetolas raksturo VEF sasniegumus padomju periodā. Skārienjūtīgajos ekrānos uzzināsiet interesantus faktus par VEF medicīnu, VEF sportu, VEF cilvēkiem, kā arī skatīties dokumentālās filmas.

Ekskursijas ilgums ~45 minūtes, cena grupai EUR 10.00 (latviešu valodā), EUR 15.00 (angļu vai krievu valodā). 

VEF suvenīru istaba

Piedāvājam aplūkot atjaunoto VEF Kultūras pils Suvenīru istabu! VEF Kultūras pils kopš tās atklāšanas brīža 1960.gadā ir bijusi galvenā vieta, kur pēc VEF rūpnīcas apmeklējuma vest ārvalstu ciemiņu delegācijas. Šī vienmēr ir bijusi vieta sadraudzībai – gan starp valstīm, pilsētām, kultūras namiem, gan starp atsevišķiem interešu kolektīviem. 1972. gadā VEF Kultūras pilī tika iekārtota īpaša telpa – Suvenīru istaba, kurā tika eksponētas ciemiņu vestās dāvanas. Lepojamies ar suvenīriem no Krievijas, Ukrainas, Baltkrievijas, Dienvidslāvijas, Vācijas Demokrātiskās republikas, Austrijas, Bulgārijas, Spānijas, Igaunijas, Rumānijas, Polijas, Zviedrijas, Čehoslovākijas, Japānas, Ungārijas, Kubas, Turcijas, Austrālijas, Etiopijas, Ķīnas un citām zemēm, no kurām daudzas šobrīd jau ir pārstājušas eksistēt, vai arī pārveidojušās līdz nepazīšanai. Šobrīd Suvenīru istaba atjaunotajā variantā atrodas pagrabstāvā un aicinām to apmeklēt ar iepriekšēju pieteikšanos.

Ekskursijas ilgums ~30 minūtes, cena EUR 5.00 no grupas (latviešu, krievu vai angļu valodā).

VEF teritorija

Vēstures interesentiem piedāvājam ekskursijas gida pavadībā pa bijušās rūpnīcas VEF teritoriju. Tas būs aizraujošs gājiens uz bijušo rūpnīcu, pa ceļam uzzinot, kurā korpusā ražoja slaveno fotoaparātu VEF Minox, tranzistoruztvērēju “Spīdola” un leģendārās bobsleja kamanas.

Ekskursijas ilgums ~90 minūtes, cena grupai EUR 15.00 (latviešu valodā), EUR 25.00 (angļu vai krievu valodā).

Ekskursijas piedāvājam arī kombinēt, vienā apmeklējuma reizē iepazīstot vairākus apskates objektus.

VEF kultūras pils + VEF vēstures muzejs

Ekskursijas ilgums līdz 90 minūtēm, cena grupai EUR 15.00 (latviešu valodā), EUR 25.00 (angļu vai krievu valodā).

VEF kultūras pils + VEF teritorija

Ekskursijas ilgums līdz 2 stundām, cena grupai EUR 25.00 (latviešu valodā), EUR 35.00 (angļu vai krievu valodā).

VEF vēstures muzejs + VEF teritorija

Ekskursijas ilgums līdz 2 stundām, cena grupai EUR 25.00 (latviešu valodā), EUR 35.00 (angļu vai krievu valodā).

VEF kultūras pils + VEF vēstures muzejs + VEF teritorija

Ekskursijas ilgums līdz 3 stundām, cena grupai EUR 35.00 (latviešu valodā), EUR 50.00 (angļu vai krievu valodā).

Pieteikties ekskursijām aicinām darba dienās no 10.00 līdz 18.00, zvanot pa tālruni 25435736 vai rakstot uz e-pastu vefmuzejs@riga.lv, vismaz trīs dienas pirms iecerētā ekskursijas datuma.