Pāriet uz galveno saturu
C. 22.10.2026. 19:00

IZRĀDE | Idiots – Trīs mīlestības šķautnes

Lielā zāle


“Idiots” F. M. Dostojevska — kulta romāns, viens no visvairāk apspriestajiem un slavenākajiem pasaules literatūras klasikas darbiem, kas arī šodien skan provokatīvi moderni. Tas ir stāsts par cilvēku, kurš nāk sabiedrībā ar atvērtu sirdi — un saskaras ar tās nežēlīgajiem likumiem.

Kņazs Ļevs Miškins atgriežas dzimtenē no Šveices pēc ilgstošas ārstēšanās un pēkšņi tiek ievilkts intrigu, augstprātības un salauztu likteņu virpulī. Izrādes režijas risinājums — padarīt par galveno fokusu kņaza Miškina mīlas stāstu un viņa mokošo mīlas trijstūri: viņš plēšas starp glābšanu un kaislību, starp cerību un iznīcību, starp jūtu un nespēju “izlabot” cita cilvēka likteni.

Dostojevska varoņi stājas skatītāju priekšā “lielā plānā” — tā, ka katrs skatiens, pauze un pieskāriens kļūst par notikumu. Mūsu teātra izpildījumā luga skan vieglāk un aizraujošāk: bez smaguma, ar dzīvu ritmu un smalku ironiju, kur spriedze līdzās labestībai. Un pat tad, kad jūtas iziet cauri pārbaudījumiem, fināls neatstāj bezcerību, bet dod iespēju gaismai — un ticību cilvēkam.

N.B. Izrāde notiek krievu valodā.

Pasākuma organizators informē, ka Pasākuma laikā tiks veikta foto un/vai video uzņemšana ar mērķi atspoguļot informāciju par Pasākumu masu medijos un informatīvajos materiālos. Iegūtie materiāli var tikt izmantoti publicitātei un sabiedrības informēšanai. Pasākuma organizators neuzņemas atbildību par trešo personu foto un/vai video uzņemšanu un to izmantošanu. Sīkāka informācija par Jūsu personas datu apstrādi ir pieejama šeit.

Ieteikt