Pāriet uz galveno saturu
Пн. 11.12.2023. 19:00

Vīnes Štrausa filharmoniskais orķestris

Большой зал


2023. gada decembra sākumā Vīnes Štrausa filharmoniskais orķestris pirmo reizi savā pastāvēšanas vēsturē dosies turnejā pa Latviju un sniegs koncertu Rīgā.

Kolektīva repertuāra pamatā ir Haidna, Brāmsa, Mocarta, Štrausu dinastijas pārstāvju un citu klasiķu meistardarbi. Orķestra dalībnieki ir augsti profesionāli mūziķi no Vīnes, kā arī viņu kolēģi no visas Eiropas.

Vīnes Filharmonijas Štrausa orķestris veiksmīgi koncertē Eiropā (Vācijā, Rumānijā, Polijā, Austrijā, Ungārijā, Bulgārijā). Kolektīva darbība ir vērsta uz Vīnes muzikālās kultūras saglabāšanu un attīstību un tās popularizēšanu Eiropas un starptautiskā līmenī.

Orķestra galvenais diriģents un viens no izveidotājiem ir Andrašs Lāslo Deāks, pazīstams maestro ar ilgu veiksmīgu karjeru. 1995. gadā viņš tika atzīts par vienu no labākajiem ungāru diriģentiem Janoša Ferencžika starptautiskajā televīzijas diriģentu konkursā. András Deáks uzstājās daudzās slavenās koncertzālēs ar pasaules vadošajiem orķestriem:

ar Kalgari Filharmonijas orķestri (Kanāda) Džeka Singersa zālē (Kalgari);

Orfeja teātrī Vankūverā kopā ar Vankūveras operas orķestri;

Kenedija centrā Vašingtonā kopā ar Baltimoras simfonisko orķestri;

Čikāgā kopā ar slavenās Čikāgas liriskās operas orķestri.

2006. gadā Andrāšs Lāslo Deāks tika uzaicināts uz Wiener Musikverein kā Vīnes Mocarta orķestra diriģents un kopš tā laika ir kļuvis par šīs slavenās grupas pastāvīgu viesdiriģentu.

2004. gadā maestro Andráss Deāks Ungārijā tika apbalvots ar prestižo ordeni par nopelniem par ieguldījumu mūzikas kultūras attīstībā.

Организатор Мероприятия сообщает, что во время проведения Мероприятия будет вестись фото- и/или видеосъёмка с тем, чтобы отразить информацию о Мероприятии в средствах массовой информации и информационных материалах. Полученные материалы могут быть использованы для публичного освещения и информирования общественности. Организатор Мероприятия не берёт на себя ответственности за производимую третьими лицами фото- и/или видеосъёмку, а также за использование полученных таким образом материалов. Детальную информацию об обработке Ваших личных данных можно найти здесь.

Поделится