UZTAKTS

Iedvesmojoties no Latvijas 100-gades jubilejas gadā radītā jauniešu orķestra projekta “Dzimuši Latvijā”, VEF Kultūras pils 2020. - savā 60. jubilejas gadā - izveidoja jaunu ciklu UZTAKTS. LATVIJAS JAUNIE TALANTI. Tas iecerēts kā platforma, lai ilgtermiņā dotu iespēju jaunajiem talantiem no visas Latvijas un Baltijas uzsākt spožo mākslas ceļu Latvijas lielākajā kultūras centrā Rīgā – gan uzstājoties plašā publiskā koncertā, gan piesakot sevi arī citās mākslas disciplīnās (vizuālās mākslas, dejas un kustības, jauno tehnoloģiju un citās).

Veidojot cikla saturisko ieceri, sākotnēji ir apzinātas potenciālās talantu kalves Latvijas mūzikas laukā un uzsākta cieša sadarbība ar konkursu “Talants Latvijai”. Kā izcila balva konkursa laureātiem būs iespēja uzstāties cikla UZTAKTS. LATVIJAS JAUNIE TALANTI koncertos un parādīt savu talantu plašai publikai. Mūziķi atskaņos gan solo programmas, spēlēs kamersastāvos, gan arī uzstāsies kā solisti kopā ar jauniešu simfonisko orķestri. 

VEF Kultūras pils koncertu ciklu UZTAKTS. LATVIJAS JAUNIE TALANTI ar ieskaņas koncertu 2020. gada 20. oktobrī VEF Kultūras pils Kamerzālē atklāja jau pazīstamais Latvijas talants, 16-gadīgais vijolnieks Daniils Bulajevs saspēlē ar pianistu Maksimu Taņičevu, Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas absolventu. Jaunie mūziķi savā programmā NO BAROKA LĪDZ 20. GADSIMTAM iekļāva četras dažādu laikmetu komponistu – Baha, Bēthovena, Brāmsa un Pulenka  vijolsonātes, kā arī Mjačeslava Veinberga “Moldāvu rapsodiju”, sniedzot absolūti fascinējošu augstas raudzes muzikālo baudījumu. Daniila Bulajeva sniegums šajā koncertā pārliecinoši apstiprināja viņa nopelnus kļūt par "Lielās mūzikas balvas 2020" nominantu kategorijā “Gada jaunais mākslinieks”.

2021. gadā plānoti pieci koncerti, no kuriem pirmais 17.februārī būs vērojams TIEŠRAIDĒ

KONCERTI

Drukāt sadaļu