Aktuāli

Sadzīviski filozofiska pantomīma lieliem un maziem skatītājiem. Stāsts par jauno- tā iepazīšanu un nebaidīšanos pieņemt visu, ko dod nezināmais. Stāsts par bailēm, bēgšanu, draudzību ... un vēl šo to. 
Izrāde piemērota gan bērniem, gan pieaugušajiem.

Režisors - Andris Apinis

RĪGAS PANTOMĪMA dibināta 1956. gadā. Ansambļa dibinātājs, ilggadīgais mākslinieciskais vadītājs un režisors līdz pat 2013. gada rudens sezonai - Roberts Ligers ansambļa mākslinieciski idejisko ievirzi balstīja Latvijas Dailes teātra radītāja, režisora Eduarda Smiļģa pamatvērtībās – skaidrībā, kaislībā un vienkāršībā. 
Gadu gaitā kolektīvā nomainījušies 7 aktieru mīmu sastāvi. Visos iestudējumos, saglabājot virsuzdevumu – kustību un jūtu ekspresiju, ansamblis ir guvis atzinību ne tikai Latvijā, bet arī Polijā, Vācijā, Somijā, Francijā, Austrijā, Beļģijā, Spānijā u.c. “RĪGAS PANTOMĪMAS” repertuārā ir bijušas gan filozofiskas oriģinālizrādes, gan nacionālas pantomīmas, gan klasikas iestudējumi, kas veiksmīgi variējuši ar domas, mūzikas, krāsu un gaismu simboliku. 
Populārākie iestudējumi: “Ceļš”, “Ak, tu mana Tēvuzeme!”, “Muļķības šovs – Alleluja”, “Mazais Princis”, “Naktī tapa gaisma”, Ak,Tu mana tēvu zeme", "Histrionu mistērija", "Smaids" u.c. 

Organizē: Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvalde

Drukāt sadaļu