Aktuāli

Džeza koncertu cikla VEF JAZZ CLUB ietvaros VEF Kultūras pils vestibilā spēlēs Izraēlas kontrabasa fenomens, multiinstrumentālists un online sensācija Ādams Ben Ezra (Adam Ben Ezra) un četru Londonā dzīvojošo, daudznacionālo mūziķu grupa HEJIRA.

Šis būs trešais no pieciem koncertiem VEF JAZZ CLUB koncertu ciklā.

Koncerta pirmajā daļā uzstāsies kontrabasa spēles virtuozs Ādams Ben Ezra, kura kontā ir vairāk nekā septiņi miljoni skatījumu viņa videoklipiem sociālajā medijā YouTube. Mūziķa misija ir izvirzīt kontrabasu no ierastā novietojuma fonā uz priekšplānu – vietu, kur tas pelnījis būt. Mākslinieks ir apbraukājis pasauli un uzstājies nozīmīgākajos starptautiskajos festivālos uz vienas skatuves ar tādām pasaules slavenībām kā Pets Metenijs (Pat Metheny), Viktors Vūtens (Victor Wooten) un Ričards Bona (Richard Bona). Ādams Ben Ezra savā mūzikā apvieno džeza, latīņamerikas un vidusjūras mūzikas motīvus. 

Koncerta otrajā daļā spēlēs daudznacionālā mūziķu apvienība Hejira no Lielbritānijas. Grupa dibināta 2010. gadā un tās nosaukuma izcelsme atrodama leģendārās kanādiešu dziedātājas un komponistes Džonijas Mičelas 1976. gadā izdotā albuma nosaukumā un arābu vārdā, kas tiek tulkots kā “lidojums vai ceļojums uz vēlamo vietu”. Šo mūziķu interpretācijās jūtama Etiopijas, Čīles, Vācijas un Ungārijas kultūras un mūzikas mantojuma ietekme, ko vieno mūziķu mītnes pilsētā Londonā izveidojusies muzikālā gaume. Grupas sastāvs: Sam Beste (vokāls, ģitāra), Rahel Debebe-Dessalegne (vokāls, bass), Alex Reeve (soloģitāra), Alexis Nunez (bungas).

Pasākums notiks VEF Kultūras pils vestibilā, kurā izvietoti galdiņi divām vai četrām personām. Pasākuma laikā vestibilā darbosies bāri ar uzkodām un dzērieniem.

Koncertu cikls ar nosaukumu VEF JAZZ CLUB ir regulārs notikums gada garumā džeza mūzikas profesionāļiem un šī žanra cienītājiem, piedāvājot iespēju baudīt augstākās raudzes džeza profesionāļu, starptautisku atzinību guvušu mūziķu koncertus un arī kvalitatīvu izklaidi jam session improvizācijās, kas mūziķu izpildījumā noris uzreiz pēc katra koncerta.

Koncerts tapis sadarbībā ar festivālu "Rīgas Ritmi"

 

Organizē: VEF Kultūras pils sadarbībā ar festivālu Rīgas Ritmi

Saistītie pasākumi

Drukāt sadaļu