Aktuāli

2. februārī Rīgā Jūs gaida tikšanās ar vismistiskāko un noslēpumaināko romānu "Meistars un Margarita". Tas ir viens no visgrūtākajiem darbiem, uzvešanai uz skatuves, tai pašā laikā tā ir viena no visiemīļotākajām izrādēm un ekranizācijām. Romāns, kuru daži kritizē, bet citi uzskata par septīto pasaules brīnumu. Romāns, dēļ kura daudzi mūsu paaudzes cilvēki ir nonākuši līdz ticībai. Īpaši zīmīgs kulta romāns.

"Meistars un Margarita" Dienvidrietumu Teātrī parādījās 1993. gadā. To uzveda Valērijs Beljakovičs. Pilnīgi tukša skatuve, karājas tikai lielas metāliskas plāksnes - lokanas un skanīgas, kad pa tām uzsit. Un caur tām klusi ieslīd, vai ar troksni izlaužas, uz skatuves nākošie aktieri. Es teicu "tukša"? Nē, jo uz tās vēl ir gaisma, satriecošā Dienvidrietumu Teātra gaisma! Un nedaudz dūmu.... Tas viss - skanošais metāls, dūmi un gaisma, ar panākumiem aizvieto divdesmito gadu Maskavu un Iroda Varenā pili Jeršalaimā. Neko nevajag piedomāt, viss parādās pats.

Un vēl Bulgakova teksts. Tas pats, ar kura palīdzību autors apraksta Ivana klīšanu pa naksnīgajām Maskavas ielām, Margaritas lidojumu, pils kolonnas. Šim tekstam bija jāizzūd, bet tas nenotika! Tas iemājoja varoņu monologos, kas par sevi stāsta no trešās personas puses, tomēr tas nešķiet ne savādi, ne neiederīgi...

Šī izrāde ir kļuvusi par "Teātra Dienvidrietumos" vizītkarti. Tā jau ir apceļojusi visu pasauli un tagad pirmo reizi viesosies Latvijā.

Organizē: SIA PARTER.LV, 23112656

Drukāt sadaļu