Aktuāli

1., 2. un 3. februārī Latvijā ar izrādēm viesosies viens no vecākajiem Maskavas teātriem - "Teātris Dienvidrietumos".

Šis teātris pastāv jau vairāk kā 40 gadu! 1977. gadā to ir dibinājis režisors Valērijs Beljakovičs un līdz pat 2011. gadam viņš nemainīgi ir bijis tā mākslinieciskais vadītājs. Šobrīd teātri vada nopelniem bagātais Krievijas aktieris Oļegs Leušins. Savas ilgās pastāvēšanas laikā teātris ne reizi nav bijis viesizrādēs Baltijas valstīs. Tagad tas piedāvās Latvijas skatītājiem trīs izrādes.

1. februārī 19.00 teātris uz VEF Kultūras pils skatuves savas viesizrādes sāks ar izrādi "Vecenīte Šanele", kas Maskavā jau kļuvusi leģendāra.

Izrādi "Vecenīte Šanele" nedrīkst pārstāstīt, tādēļ ka primitīvs satura apraksts var atbaidīt skatītājus. Galvenās varones - vecenītes - invalīdes, kuras dzied korī. Fabula - kora vadītāja konflikts ar uzaicināto jauno kora dalībnieci. Vai nav interesanta tēma?
Šo izrādi ir jāredz tāpēc, ka ģeniālais Valērijs Beljakovičs un Dienvidrietumu Teātra aktieri no Nikolaja Koljadas unikālā darba ir radījuši smalku, neatkārtojamu, izcilas aktiermākslas zelta diegiem cauraustu, aizkustinošu stāstu par bezgalīgu cilvēku vientulību.
"Dienvidrietumi" - tā katru reizi ir pilnīga jūtu palete - vienmēr spilgti, burvīgi un īsti!

Iepazīstieties! Krievu dziesmu ansambļa "Naitie" solistes, kas darbojas Ordžanikidzes rajona invalīdu biedrībā. "Dienvidrietumu" vīrieši, kas atveido 70 - 90 gadus vecas večiņas ir absolūti neatvairāmi un plastiski, katrs ir radījis unikālu tēlu. "Kapočka" - Maksims Lakomkins - vecākais snsambļa dalībnieks, "planetāra lieluma cilvēks". Dekadentiskā "Sāra Abramovna" - Andrejs Saņņikovs - pastāvīgi lasa Cvetajevu un Ahmatovu. Visu vecenīšu raksturi ir pārdomāti, nospēlēti un izjusti līdz sīkākajai niansei. Večiņas cīnās par vienīgā ansambļa vīrieša uzmanību, kas tai pašā laikā ir mākslinieciskais vadītājs, bet tas viss ir tikai flirts flirta pēc, noturīga un līdzsvarota sistēma. Bet līdz laikam...

Un lūk, ansambļa vienmuļajā dzīvē ielaužas agresija un mūsdienu skarbā dzīve, kuru sevī iemieso "jauniņā" (tikko kā pensijā aizgājusi) apsardze Roza Rjabokoņa/vecenīte Šanele (vienīgā sieviete uz skatuves - burvīgā Gaļina Galkina)... Mākslinieciskais vadītājs izdarīja savu izvēli - ansamblim būs vienīgā soliste, bet vecenītēm atliek vien dziedāt tumsā, aizmugurējā plānā...

V. Beljakoviča fantasmagorija par tiekšanos uz skaistumu, mīlestību un vēlmi būt vajadzīgam.

Izrādes garums - 2 stundas (ar starpbrīdi).

Organizē: SIA PARTER.LV, 23112656

Drukāt sadaļu