Aktuāli

NOLAUPĪŠANA NO SERAJA

Citējot izrādes režisoru Juriju Aleksandrovu: “Iestudējuma sarežģītajos labirintos, augsti godājamais skatītājs, varēs vērot ne tikai aizraujošu, jautru stāstu par iemīlējušos jauniešu piedzīvojumiem pasakaini neparedzamajā 18.gs. Turcijā, bet arī lirisku vēstījumu par sarežģītajām attiecībām Mocarta un viņa sievas Konstantīnes laulībā.”

‘Nolaupīšana no seraja’ -  pirmā nacionālā opera, kas rakstīta Singspiel tradīcijā, kas pašlaik ir uzskatāma par pasaulē vecāko operu vācu valodā, kas patstāvīgi atrodas pasaules skatuvju repertuāros.

Singspiel – jautra izrāde ar muzikālo pavadījumu, bija plaši izplatīta 18.gs. beigās, 19.gs. sākumā Vācijā un Austrijā. Izrādes darbības atklājas sarunu dialogos, taču muzikālie priekšnesumi atklāj varoņu emociju pasauli.

Operas tapšanas laiks sakrita ar komponista laulību ar Konstantīnu Vēberi. Mocarta tēvs bija pret šo laulību, gluži tāpat kā Konstantīnes vecāki, kuri dažnedažādiem veidiem centās pārliecināt meitu pārdomāt šo izvēli. Šī situācija atrisinājās acumirklī, kad Mocarts nolaupīja Konstantīni no tēva mājām. Trīs nedēļas pēc operas pirmizrādes tika svinētas abu iemīlējušos kāzu dzīres. Šis bija laimīgākais posms Mocarta dzīvē, kas arī atainojas kompozīcijās. Vērts pieminēt, ka operas galveno varoni dēvē gluži tāpat kā komponista iecerēto – Konstantīne.

Organizē: Krievijas Valsts muzikālais kamerteātris

Drukāt sadaļu