Aktuāli

2019.gads ir Latvijā pazīstamā mūziķa, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra koncertmeistara un pirmās vijoles Raimonda Ozola jubilejas gads.

2019.gada 19.jūnijā Raimondam paliek 55!

2019.gads ir arī mākslinieka radošās darbības 35 gadu apkopojums. Šajā laikā Latvijas vijolnieks - virtuozs ir sniedzis neskaitāmus koncertus kā Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra solists un koncertmeistars.

Viņš ir uzstājies uz vienas skatuves ar tādām pasaules mēroga klasiskās mūzikas zvaigznēm kā Mstislavs Rastropovičs, Mariss Jansons, Svetlana Bezrodnaja, Mihails Maijskijs, Tomoni Nošimoto.

Šoreiz Raimonds Ozols ar saviem draugiem Mārci Auziņu (ģitāra), un Raimondu Macatu (čells, taustiņinstrumenti un mutes harmonikas) piedāvā komponistu  N. Paganini un A. Piazollas kamerversiju koncertprogrammu.

Koncerta iecere radusies jau labu laiku atpakaļ, iedvesmojoties no tās mūzikas mantojuma krātuves, kuras skaņdarbi  Latvijā nav tik bieži dzirdēti.

N. Paganini daiļrade katram no mums saistās ar virtuozo vijoļmūziku, tomēr komponists  radījis arī izcilu  romantisko kamermūziku -  Duetto Amoroso, Grand sonata, Tercetto vijolei, ģitārai un basam, kuru būs iespējams dzirdēt šajā koncertā. Katram skaņdarbam ir savs izcelsmes stāsts, kas visbiežāk  ir saistīts ar kādu intīmu brīdi komponista dzīvē. Koncerta pirmā daļa solās būt  īsts mīlestības starojuma savirknējums, kas atklās  gan N. Paganini  ārišķīgās spozmes un pompozitātes raksturu, gan pazemīgas un dziļas mīlestības  romantiku.

Arī A. Piazollas daiļradē, blakus bieži atskaņotajiem kaislīgajiem  Argentīnas tango, Latvijā vēl ir daudz kā nedzirdēta. Pārsteigumus sola komponista tā daiļrades puse, kas saistīta ar paša A. Piazollas dvēseles pārdzīvojumiem.   

Koncerta programma ir izvēlēta plašai klausītāju gaumei un izpildītāji sola emocionālu baudījumu visiem, jo koncerta satura veidošana un muzicēšana ir sirds darbs pirmkārt,  pašiem mūziķiem.

Organizē: SIA BRIG, tālr. 29533075

Drukāt sadaļu