Aktuāli

Balle Savojā pirmizrāde Berlīnē, ko skatījās viss valsts krējums, sacēla īstu furoru, un arī šodien šo izrādi bauda skatītāji visā pasaulē. Šajā jauneklīgajā, dejisku ritmu piesātinātajā operetes mūsdienīgajā un daudzveidīgi krāsainajā muzikālajā materiālā romantiski valši mijas ar Berlīnes džeza stilistiku un kaismīgiem tango, izrādi papildina arī krāšņi tērpi un šarmanta dzīvesprieka dzirksts.

Operetes un tās komponista Paula Abrahama dzīvesstāsts ir viens no intriģējošākajiem stāstiem operetes vēsturē. Abrahams īsā laikā ir kļuvis par vienu no Veimāras republikas populārākajiem un veiksmīgākajiem komponistiem, viņš ieguvis milzīgu popularitāti. Arī šobrīd pasaulē viņa operete Balle Savojā, kurā vērojamas Brodvejas stila iezīmes, iet uzvaras gājienu, un to no jauna, kā modern un mūsdienīgu skatuves darbu, atklāj tieši jaunā paaudze.

Izrādē atspoguļots dekadences laiks Veimāras Vācijā, kad sieviete kļūst par “cilvēku”, cilvēku ar savām tiesībām un domām, nevis tikai sava vīra sievu. Doma, ka katrā cilvēkā, personībā ir gan vīrišķais, gan sievišķais, raksturīga divdesmito gadu Vācijas kabarē kultūrai un ir viena no pamatidejām arī šai burvīgi amorālajai operetei. Brīvs cilvēks un brīva griba, līdztiesība, neatkarīgi no dzimuma. 

Saturs
Jauns pāris – Aristīds un Madlēna nesen atgriezušies no gadu ilga medusmēneša. Aristīds negaidot saņem telegrammu no savas senas mīļākās, daiļās džeza dziedātājas Tangolitas, kurai reiz apsolījis, ka atsauksies, kad vien viņa aicinās. Ko darīt? Madlēna saprot, ka tiek krāpta un nolemj doties uz balli incognito un piekrāpt vīru ar pirmo pretimnācēju. Sešreiz precētais Turcijas vēstniecības atašejs Mustafa Bejs uzsāk flirtu ar Madlenas māsīcu Deiziju, cerībā, ka sastapis savu septīto sievu. Izejot caur dažādiem sarežģījumu līkločiem, varoņi iegūst to, ko kāro.

Lomās: 

Anta Jankovska, Nauris Puntulis, Emīls Kivlenieks, Valērija Koļago, Ilona Bagele, Jānis Kirmuška, Klāvs Mellis, Kārlis Tols

Operetes dejotāji, koris un orķestris

Diriģents – Normunds Vaicis
Režisors – Gundars Silakaktiņš
Horeogrāfs – Alberts Kivlenieks
Scenogrāfs – Ivars Noviks
Kostīmu māksliniece – Jurate Jurjāne-Silakaktiņa
Gaismu mākslinieks – Krišjānis Strazdīts
Producents un organizators – Agija Ozoliņa-Kozlovska, Latvijas Operetes fonds / Operetes teātris

Izrāde 2 cēlienos, ilgums 2 stundas, 20 minūtes

Video

Organizē: Latvijas Operetes fonds / Operetes teātris

Drukāt sadaļu