Aktuāli

VEF Kultūras pilī katru gadu otrajās Lieldienās tiek rīkoti pasākumi plašai publikai. Iepriekš tie bijuši saistīti ar tradicionāli ierastajiem rituāliem – olu ripināšanas sacensībām, rotaļās iešanu un tautas dziesmu dziedāšanu.

Šogad VEF Kultūras pils ir izvēlējusies ikgadējo svētku svinēšanu pasniegt modernizētā veidolā, domājot par to, lai pasākuma apmeklētāji varētu piedalīties pasākumā, iesaistoties dažādās aktivitātēs, kas noritēs paralēli. Klasisko tradīciju vietā tiks piedāvātas radošās darbnīcas, kuru rezultātā taps pavasara sagaidīšanai noderīgas lietas.

Pasākumā, protams, skanēs arī mūzika - šoreiz svētku programmā tiks apvienoti divi dažādi mūzikas žanri - hiphops un tautas mūzika.

Šūpoles tāpat kā Lieldienu zaķis un krāsotās olas iemieso Lieldienu tradīciju, šoreiz  hiphops "iešūpos" senos tautas dziedājumus  - uz vienas skatuves pasākuma programmā uzstāsies VEF Kultūras pils senioru kluba latgaliešu sadzīves dziesmu ansamblis Olūteņš, kurš šogad atzīmēs savas pastāvēšanas 30–to gadadienu, latviešu repa izpildītājs  Edavārdi kopā ar hiphopa mākslinieku un dīdžeju Makree.

Mākslinieki uzstāsies gan ar solo priekšnesumiem, gan arī kopā, atskaņojot speciāli  šim pasākumam aranžētus skaņdarbus.

Inovatīva pieeja tradīcijai, radoša atvērtība, gatavība ieklausīties atšķirīgā mūzikas izpildījuma stilā un veidot dialogu tur, kur pirmajā mirklī šķiet, nav vispār nekā kopīga, prasa gan drosmi, gan intelektuālo ieguldījumu, gan dzirkstošu entuziasmu. Tā visa pārpārēm ir šī pasākuma dalībniekiem, tādēļ sagaidāms, ka pasākuma neparastā koncepcija ļaus piesaistīt dažādu vecumu auditoriju, tai skaitā ģimenes ar bērniem, un ar jaunu skatu uz tradicionāliem un ierastiem rituāliem jautri nosvinēt Lieldienas.

Radošās darbnīcas dāvanu veidošanā ar Lieldienu motīviem piedāvās VEF Tautas lietišķās mākslas studija Atkalnis, kura dalībnieces ir meistarīgas tamborēšanas un adīšanas tehniku pārvaldītājas. Balstoties uz iepriekšējo pozitīvo pieredzi un sadarbību, dalībai pasākumā uzaicināta  mākslinieku komanda no uzņēmuma Silueti.lv. Šis uzņēmums nodarbojas ar dažāda spektra pasākumu un svinību organizēšanu un spēj nodrošināt kvalitatīvu un plašu rokdarbu produktu ražošanas klāstu un meistardarbnīcas. Lieldienu pasākuma apmeklētāji varēs dekupāžas tehnikā apdarināt puķu podus stādiņiem, ko audzēt uz palodzes, gaidot iespēju doties dārza darbos, veidot Lieldienu rotājumus no dzijas un kausētām pērlēm, mākslīgajiem ziediem, filca un akmentiņiem, darināt sev kroņus, ko valkāt svētkos un arī ikdienā. 

Pasākumu vadīs Juris Mūrmanis, nodrošinot pasākuma programmas izziņošanu visiem klātesošajiem, kā arī vadot jaunveidoto meistardarbu skati un apbalvošanas ceremoniju pasākuma beigās.

Organizē: VEF Kultūras pils

Drukāt sadaļu