Aktuāli

2018. gada 10. martā plkst. 18.00 VEF Kultūras pils Kamerzālē ar koncertu „raksti dzintarā” 70. jubileju atzīmēs VEF Kultūras pils sieviešu koris „Dzintars” diriģentes Airas Birziņas vadībā. Līdzās sieviešu koru repertuāra zelta lappusēm un mūsdienu latviešu komponistu mūzikai koncertā tiks atskaņoti skaņdarbi, kuriem bijusi nozīmīga loma kora ilggadējā darbībā.

Koncerta „raksti dzintarā” režisore ir Dace Micāne-Zālīte, tajā piedalīsies aktieris Mārtiņš Vilsons, muzikoloģe Liene Jakovļeva, koncertmeistare Jeļena Bugajenko, koklētāja Latvīte Cirse, perkusionists Artis Gulbis, RTU vīru koris „Gaudeamus”. Koncertā dzintara gleznainās krāsas un rakstus veidos esejas un dziesmas, kas papildināti ar instrumentālām intermēdijām un tekstilmākslinieces Ivetas Vecenānes gobelēniem.

Jubilejas koncerta idejas pamatā – daudzveidīgās dzintara nokrāsas, kas asociatīvi saistāmas ar kādu emociju vai sajūtu gammu. Dzintars ir Baltijas jūras reģiona īpašais simbols jau daudzus tūkstošus gadu, tādēļ koncertā šis Latvijas dārgakmens ar savu niansēto toņu gammu tiks pielīdzināts mūzikai. Kora „Dzintars” vēsture un darbība, kas ar izciliem panākumiem aizsākusies Padomju laikā, jau 70 gadus ir apliecinājums mākslinieciski augstvērtīgam sniegumam un izcilam skanējumam gan Latvijā, gan pasaulē. Dzintaru mēdz dēvēt par degošo akmeni, un tā varētu teikt arī par kori „Dzintars”, kas degot un kūstot veido niansētu skanējumu.

 

Organizē: VEF Kultūras pils

Drukāt sadaļu