Aktuāli

Hačaturjana trio (Khachaturian Trio) dibināts 1999. gadā, un tā sākotnējais nosaukums bija “Arsika”. 2008. gadā trio pārsauca sevi izcilā armēņu komponista Arama Hačaturjana vārdā, un godam nes izcilā armēņu dižgara vārdu. Kritiķi ir augstu novērtējuši trio mūziķu spožo virtuozitāti, smalko stila izjūtu, silto skanējumu un dziļo muzikalitāti. Trio ir plaši koncertējis visā pasaulē – Centrālajā un Dienvidamerikā, Šveicē, Apvienotajā Karalistē, Vācijā, Austrijā, Ķīnā, Bulgārijā, Čehijā, Austrālijā, Moldovā, Gruzijā, Lietuvā, Latvijā, Krievijā un Armēnijā, uzstājoties prestižās koncertzālēs un piedaloties ievērojamos festivālos, piemēram, ”Festival de las Artes“ (Kostarika), “International Cervantino” (Meksika), Hamburgas "Russiche Kammermusikfest" u.c. Ansambļa sniegums bieži tiek pārraidīts televīzijā un radio, ierakstīti un izdoti vairāki kompaktdiski, veltīti armēņu un krievu mūzikai.

Trio darbojas ciešā sadarbībā ar mūsdienu komponistiem, pirmatskaņojot trio veltītus skaņdarbus, un tā repertuārs aptver plašu mūzikas stilu klāstu. Ļoti svarīga trio repertuāra sastāvdaļa ir Bēthovena trīskāršais koncerts, kas daudzkārt atskaņots Krievijā un Armēnijā. Lielu popularitāti guvuši trio projekti, kas regulāri tiek rīkoti Armēnijā: monogrāfiski koncerti, veltīti izcilu pagātnes un tagadnes komponistu (piem., Brāmsa, Baha, Debisī, Dvoržāka, Šūmaņa, Čaikovska, Rahmaņinova, Ričarda Štrausa, Georga Pelēča, Eduarda Mirzojana, Aleksandra Harutunjana, Karena Hačaturjana, Aveta Terterjana, Tigrana Mansurjana u.c.) jubilejām. Ansamblis iniciē arī dažādas radošas starpžanru idejas: projektā “Pilsētas mūzika” tika apvienotas mūzika un arhitektūra, atskaņojot 20., 50., 70. un 2000. gadu armēņu komponistu darbus, un vienlaikus uz ekrāna vizualizējot Erevānas arhīva ainas.

Trio sadarbojas ar Arama Hačaturjana māju-muzeju Erevānā, ko varētu saukt par šī sastāva muzikālo "laboratoriju". Tur ierakstīti trio kompaktdiski, pastāvīgi notiek viņu koncerti, kā arī īstenoti vairāki izglītības projekti, kurus iedvesmojuši trio mūziķi.

Kopš 2006. gada trio sastāvā spēlē trīs labi zināmi kamermūziķi – Armīne Grigorjana (Armine Grigoryan, klavieres), Karens Šahgaldjans (Karen Shahgaldyan, vijole), Karens Kočarjans (Karen Kocharyan, čells). Ansamblis sniedz ap 70 koncertu sezonā, visi trīs mūziķi ir arī lieliski pedagogi un vada meistarklases Armēnijas mūzikas skolās.

Koncertā Rīgā klausītājiem būs iespēja trio sniegumā dzirdēt Sergeja Rahmaņinova, Arvo Perta, Georga Pelēča, Mikaloja Konstantīna Čurļoņa, Aleksandra Spendiarova, Arno Babadžanjana un Arama Hačaturjana mūziku.

Ir pieejams kamermūzikas koncertu un sarunu cikla COME PRIMA abonements trijiem koncertiem:

26. februārī plkst. 19.30 HAČATURJANA TRIO / KHACHATURIAN TRIO (Armēnija)

24. martā plkst. 19.30 JAKOB NOIMAN FESTIVAL BAND – 10 GADU JUBILEJAS KONCERTS

22. aprīlī plkst. 19.30 NEREDZAMĀ MEKLĒJUMI / QUEST OF THE INVISIBLE (Sīrija)

Abonements iegādājams: https://www.bilesuparadize.lv/lv/events/event/79481

 

Organizē: VEF Kultūras pils

Saistītie pasākumi

Drukāt sadaļu