Aktuāli

2018. gadā aprit 25. gadskārta Japānas-Latvijas Mūzikas asociācijas jauktā kora “GAISMA” un VEF Kultūras pils Sieviešu kora “DZINTARS” draudzībai.

Par sadarbības aizsākumu uzskatāms 1993. gads, kad Latvijā pirmoreiz viesojās Vasedas Universitātes Tomon Glee Club vīru koris. Turpmākajos gados notikušas kora „Dzintars” koncertturnejas Japānā 1996. un 2001. gadā un Vasedas Universitātes vecbiedru Tomon Glee kluba vīru kora koncertturnejas Latvijā un Baltijā 1993., 1998. un 2004. gadā. Abu koru draudzība ir pamats Japānas – Latvijas mūzikas asociācijai, kas devusi ilglaicīgu un neatsveramu ieguldījumu latviešu mūzikas popularizēšanā Japānā. Japānas-Latvijas mūzikas asociācija ir dibināta 2004. gadā pēc ilggadējā Vasedas Universitātes vecbiedru Tomon Glee kluba kora aktīvista Haruo Kato iniciatīvas, un pašreiz tās biedru skaits sasniedz gandrīz 200 cilvēku.

Japānas-Latvijas mūzikas asociācijas jauktais koris „Gaisma” dibināts 2009. gadā. 2013.gadā koris “Gaisma” pirmo reizi piedalījās Vispārējos latviešu Dziesmu un deju svētkos, izpildot visu koncerta programmu latviešu valodā. Laikā no 2018. gada 30. jūnija līdz  8.jūlijam koris ”Gaisma” viesosies Latvijā un kā dalībnieki piedalīsies Vispārējos latviešu Dziesmu un deju svētkos, kā arī sniegs vairākus labdarības koncertus un kopā ar VEF Kultūras pils Sieviešu kori “Dzintars” sniegs koncertu VEF Kultūras pils Kamerzālē.

Sieviešu koris “Dzintars” dibināts 1947. gadā, un kopš tā laika ir kļuvis par vienu no vadošajiem sieviešu koriem Latvijā, kā arī ieguvis atpazīstamību visā pasaulē.  Kopš 2000. gada kora mākslinieciskā vadītāja ir Aira Birziņa.

Organizē: VEF Kultūras pils

Drukāt sadaļu