Aktuāli

Dinamiska meditācija. Jogas pozas paraugdemonstrējums mūzikālā pavadījumā no Sebastiana Baha (Johann Sebastian Bach) līdz Arvo Pertam (Arvo Pärt).

Piedālas Rīgas Skolēnu pils jogas grupas "Bindu" un jogas centra "Bindu" dalībnieki vecumā no 6 līdz 60 gadiem.

"Bindu" (no sanskrītā "niecīga vienība ar neizmēramo lielo potenciālu") savā būtībā ir unikāls projekts, kur dažāda skolas vecuma bērniem  tiek dota iespēja apgūt jogas mākslu tās sākotnējā formā (ķermeņa pozas - asanas), iepazīties ar jogas filozofiju, mācīties disciplīnu un paškontroli, prasmi koncentreties un motivēt sevi pašrealizēšanai.

Mācību gadam noslēdzoties, projekta dibinātāja, aktrise un skolotāja Tatjana Binde kopā ar audzēkņiem, ļoti radoši pieiet paraugdemonstrējuma programmas izveidei, lai paradītu bērnu vecākiem, draugiem un ieinteresentiem apgūtās prasmes.

Pēc 17 gadiem, kopš grupas dibināšanas, "Bindu" ir spilgti sevi apliecinājusi un aktīvi sadarbojušies ar dažadu mākslas veidu pārstāvjiem, piemēram, Mihaila Čehova Rīgas krievu teātra aktieriem un stīgu kvartētu "Sinfonietta Rīga".

2010. un 2011.gadā "Bindu" uzstājās Baltijas baleta festivāla ietvaros un izpelnījās augstu novērtējumu no pasaules baleta zvaigznes Ņinas Ananiašvili (Нина Ананиашвили).

2017.gadā tika izveidots sadarbības projekts "Muzikāli dinamiska meditācija, jogas un gongu skanējuma simbioze" ar mūziķi, gongu un dziedošo bļodu meistaru Govinda Dhruba Tiwari no Nepālas.

Jau no pašiem pirmsākumiem grupai ir sadarbība ar izcilo fotomākslinieku Gunāru Bindi, kurš ir iemūžinājis katru kolektīva uzstāšanos.

Šī priekšnesuma mērķis ir parādīt jogas pozu daudzpusīgumu un cilvēka ķemeņa iespējas, veidot dialogu ar skatītāju caur kustību un mūziku.
Skatītājiem būs iespēja vērot dalībnieku sniegumu, iepazīt jēdzienu "meditācija", iedvesmoties, uzlādēties ar enerģiju un vienlaicīgi - izjust mieru.

Uz skatuves nebūs sporta meistaru un vingrotāju - tie būs parasti cilvēki, kuri rādīs neparastas lietas, taču tādas lietas, kuras ir iespējams apgūt katram - galvenais, lai būtu pašam teiksme pilnveidoties. Priekšnesuma muzikālais pavadījums palīdzes padzilināti izjust gaisotni un ieskatīties sevī. Pašiem projekta dalībniekiem tā būs iespēja tiekties uz jaunu meistarības līmenī, apmainīties pieredzē ar jaunākiem un ne tik pieredzējušajiem audzekņiem.

Vairāk informācija: www.yoga-kids.lv

Video

Organizē: Rīgas Skolēnu pils 

Drukāt sadaļu