Aktuāli

Mūzikls “Brīnumputns” ir īpaši jauniesiem un viņu vecākiem radīts iestudējums, kas veidots pēc Annas Brigaderes pasaku lugas “Lolitas Brīnumputns” motīviem. Tam pamatā tiek radīts jauns opuss, ko veido radošā komanda: Arnolds Auziņš (librets) un Andrejs Jansons (mūzika). Mūzikla aktieri, dziedātāji un orķestra dalībnieki ir Latvijas un ASV jaunie mūziķi, jaunieši vecumā no 16-25 gadiem. 2018. gada vasara norisināsies desmit izrādes piecās Latvijas pilsētās – Rīgā, Daugavpilī, Rēzeknē, Liepājā un Cēsīs.

Savā iestudējumā režisore Andra Berkolda īpaši vēlas izcelt Annas Brigaderes lugā “Lolitas brīnumputns” iezīmētos spilgtos pasaku tēlus, kuri, caur izteiktām metaforām un simboliem iezīmē konkrētus, ikvienam atpazīstamus raksturus. Metaforās izteiktie raksturi mūsdienu auditorijai varētu šķist eksaltēti, taču mūzikls šādus žanra ietvaros izpēlētus pārspīlējumus, izteiktus horeogrāfijā vai skaņdarbā, pieļauj un attaisno. 
Mūziklā Brigaderes tēlu raksturi tiks izcelti gan ar skaņdarbu, gan spilgtas, krāsainas scenogrāfijas un atbilstoši veidotu kostīmu palīdzību. Scenogrāfiiju iestudējumam veido Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolas audzekņi mākslinieka, pedagoga Edgara Groševa vadībā. 
Mūzikls top sadarbojoties latviešu diasporai ASV un mākslinieku komandai no Latvijas. Atbalsta: Latvijas Kultūras ministrija, VKKF, Rīgas dome, Cēsu novada dome, Liepājas novada dome, Rēzeknes pašvaldība, Daugavpils novada dome, VEF Kultūras pils, u.c.


Komponists: Andrejs Jansons
Režisore: Andra Berkolde
Konsultants: Juris Jonelis
Horeogrāfe: Liene Grava
Gaismu Mākslinieks: Mārtiņš Feldmanis

Piedalās: Brīnumputna orķestris

Organizē: Fonds INITIUM sadarbībā ar VEF Kultūras pili

Drukāt sadaļu