Ziņas

VEF Kultūras pils rīkotais COME PRIMA koncertcikls 27. martā piedāvā programmu “Ebreju dzīve, pagātnes portreti"

“Ebreju dzīve, pagātnes portreti / Jewish Life, Portraits Of The Past” ir programma, kurā saplūst klasiskā un klezmeru mūzika, līdzpastāvot abiem žanriem un parādot mūzikas daudzveidību kopējā tēmā par mūsdienu ebreju kopienas vēsturi. 27. martā VEF Kultūras pils Kamerzāli apciemos duets MazikDuo no Spānijas, muzikologa Borisa Avrameca vadītajā koncertā iepazīstinot klausītājus ar Mesiāna, Veinberga, Pola Šenfelda, Ernesta Bloha un Marsela Zaurera kompozīcijām.

Apvienības MazikDuo pamatā ir radoša draudzība starp diviem mūziķiem, Tolo Genestaru un Marku Sumsi, kas aizsākās vēl pirms dueta radīšanas. Duets MazikDuo ir pieprasīts pazīstamos festivālos un koncertzālēs, viņu koncertturnejas atbalsta Baleāru salu valdība. Mūziķu individuālie panākumi, briedums, stilistiskās prasmes un ambīcijas apvienojās projektā “Ebreju dzīve”, kas atvēra jaunus muzikālos apvāršņus. Pirmatskaņota Mahonas Teatre Principal de Maó 2016. gadā, šī programma izskanēja daudzās prestižās Spānijas koncertzālēs – Palma Auditorium Maljorkā, Juan March Foundation zālē Madridē, Barselonas Palau de la Musica Catalana, arī Ibizā, Katalonijā, Andalūzijā, Singera festivālā (Polijā), Antverpenē (Beļģijā) un citviet. 2017. gadā MazikDuo projekts “Ebreju dzīve, pagātnes portreti” ieskaņots ierakstu kompānijā Temps Record S.L.

Balstoties uz ideju par to, kā mūzika veido kultūru, “Ebreju dzīve” pievēršas ebreju vēstures un identitātes elementiem, kas tika izkliedēti nelabvēlīgajā 20. gadsimta atmosfērā, kad ebreju kultūra turpināja pastāvēt un veidoties daudzveidīgā kontekstā, mājojot personīgās atmiņās. Tā bija brīva gara izpausme, kas izlauzās koncentrācijas nometņu sienās, kā arī nostalģija pēc dzimtenes un mājām. Tolo Genestars un Marks Sumsi mūs iepazīstinās ar darbiem, kas radušies ļoti dažādos laikos un kontekstos – no tumšākajiem Mesiāna un Veinberga opusiem līdz Pola Šenfelda, Ernesta Bloha un Marsela Zaurera (Marcel Saurer) pazīstamākajām melodijām.

Programmu vadīs un ar mūzikas saturu iepazīstinās muzikologs Boriss Avramecs.

Kamermūzikas koncertu un sarunu cikls COME PRIMA VEF Kultūras pils Kamerzālē klausītājiem sniedz iespēju atgriezties pie mājas muzicēšanas pirmsākuma, veidot mūzikas draugu kopu, kas uzticas profesionālu mūziķu piedāvājumam. Būtiska koncertu sastāvdaļa ir sarunas – ne tikai mūzikas valodā, bet arī ar muzikologa veidoto koncertprogrammas otro plānu, kas iepazīstina ar izpildāmo mūziku, atklāj jaunus kontekstus un laikmeta zīmes mūzikas laukā, kas ir lielisks garants interesantam, izzinošam un aizraujošam ceļojumam kamermūzikas pasaulē.

Koncerta sākums plkst.19.30, biļetes pieejamas "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā: https://www.bilesuparadize.lv/events/event/71798  

Vairāk par mūziķiem:

http://www.tologenestar.com/mazikduo

 

Jautājumiem un papildus informācijai:
VEF Kultūras pils sabiedrisko attiecību speciāliste
Aleksandra Line
+371 2677 0707
aleksandra.line@riga.lv 

Drukāt sadaļu