Ziņas

VEF Kultūras pilī 24.augustā uz salidojumu pulcējās Latvijas valsts vienaudži

Bērni Latvijas tautas tērpos pie ieejas VEF Kultūras pilī veidoja goda aleju, sagaidot gan valsts vienaudžus, gan valsts un pašvaldības amatpersonas, gan ikkatru, kurš vēlējās godināt ļaudis, kuri sasnieguši 95 un vairāk gadu.

“Esmu pagodināts par tik lielu uzmanību” – pēc sarunas ar Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci saka 100gadnieks Ēriks Tomsons no Valmieras. Viņam ir daudz, ko stāstīt - kā viņš kara laikā vedis pāri jūrai latviešu bēgļus uz Zviedriju. Sarunā ar Saeimas priekšsēdētāju priekā par valsts vienaudžu kopā būšanu  dalījās Lilija Alma Šica – slaveno brāļu Šicu – olimpisko un pasaules čempionu vecmāmiņa.

Aktrise Vera Gribača (Valtere) - slavenā latviešu aktiera Ēvalda Valtera atraitne, - tāpat kā citi salidojuma dalībnieki bija sajūsmināta par rokasspiedienu un iespēju aprunāties ar Valsts prezidentu Egilu Levitu.

Rīgas Domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs izteica apbrīnu cienījama vecuma dāmām – mālpilietei  Lidijai Sīmanei (105 gadi) un rīdziniecei Vasilisai Šavrinai (102 gadi) par enerģiju un dzīvesprieku!

Paldies par 100 gados ieto ceļu kopā ar Latvijas valsti saņēma katrs salidojuma dalībnieks, tostarp bijusī VEF Kultūras pils darbiniece Rasma Murāviča, VEF Kultūras pils senioru kora “Vefieši” dziedātāja Anna Kokare, Ēvalda Valtera dzīvesbiedre Vera Gribača un daudzi citi. Šai reizē kuplāks bija  to cilvēku pulks, kuriem bija 95 un vairāk gadu. Interesanti, ka 23 valsts vienaudži  visu savu darba mūžu strādājuši rūpnīcā VEF.

Ar katru salidojuma dalībnieku par dzīvi modernajā Latvijā aprunājās Labklājības ministre Ramona Petraviča. Tā nebija vienkārša saruna. Tā bija doma par Latvijas nākotni.

Pasākuma svinīgajā daļā valsts vienaudžus uzrunāja Valsts Prezidents Egils Levits, Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece un Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs. Valsts amatpersonu teiktajā skanēja apbrīna un atzinība par izturību,  drosmi, spītību un varonību, pārdzīvojot smagus liktens pagriezienus valsts vēsturē, lepni iestājoties par brīvu Latvijas valsti.

“Tā bija ļoti skaista diena – gan atceroties Baltijas ceļu, gan valsts visvecākajos iedzīvotājos stiprinot sajūtu, ka neesi vienaldzīgs savai valstij” – atzinīgs ir simtgadnieces Alises Lauvas dēls Uldis.

Pasākuma bilžu galeriju, sk. šeit:


Trešā Latvijas valsts vienaudžu salidojuma rīkošanu atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Organizatori – Rīgas aktīvo senioru alianse sadarbībā ar VEF Kultūras pili.

 

Drukāt sadaļu