Ziņas

“VEF JAZZ CLUB” MŪZIKAS PUSSTUNDA - INGA BĒRZIŅA

VEF JAZZ CLUB piedāvā īpašus koncertus no VEF Kultūras pils Lielās zāles.

Šobrīd ir laiks, kad kultūru varam baudīt tikai interneta vidē, tāpēc svarīgi, lai tajā gūstam iedvesmu un prieku. Arī VEF JAZZ CLUB rīkotājiem radusies iespēja augstā audiovizuālā kvalitātē piedāvāt klausītājiem izbaudīt iedvesmojošu mākslinieku muzicēšanu ierakstā no VEF Kultūras pils Lielās zāles skatuves. VEF JAZZ CLUB koncertu cikls kā tradīcija tika aizsākta 2018. gadā. VEF džeza mūzikas frekvencē koncerti notiek gan pils Lielajā zālē, gan kluba atmosfērā uz Lielās zāles skatuves, gan vestibilā, kā arī Kamerzālē, piedāvājot džeza mūzikas cienītājiem un tās jaunatklājējiem iespēju baudīt augstākās raudzes profesionāļu, starptautisku atzinību guvušu mūziķu sniegumu. Katru gadu klausītājiem tiek piedāvāti seši līdz astoņi koncerti, kas aptver visdažādākos džeza mūzikas stilus un izpildītāju sastāvus. Nu šiem klātienes koncertiem tiek pievienoti īpaši veidotie koncertieraksti.

Šoreiz klausītāju uzmanībai piedāvājam VEF JAZZ CLUB koncertu, kurā izskanēs kompozīcijas no Ingas Bērziņas dziesmu cikla SIEVIETES SAPŅI. Šī albuma prezentācija notika 2019.gada 7.novembrī J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Ērģeļu zālē. 

Pārraidi no VEF Kultūras pils Lielās zāles aicinām skatīties no 14. maija plkst. 20.00 VEF Kultūras pils Youtube kontā, kā arī sabiedrisko mediju portālos replay.lv un LSM.lv.

Dziesmu cikls ir džeza kompozīciju kopums, kas savu izpausmi atradis Daces Micānes – Zālītes intīmajā un tēlainajā izteiksmes veidā. Jaunu un īpašu krāsu piešķir somu pianista, komponista un aranžētāja Tuomo Uusitālo dalība projektā, kas no jaunās paaudzes pianista skatupunkta vēro un papildina latviešu valodā radītā muzikālā materiāla krāsu gammu.

Inga Bērziņa ir džeza vokāliste, Docente J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, džeza vokālais pedagogs Rīgas Doma kora skolā.

1991. gadā absolvējusi džeza nodaļu Gņesinu vārdā nosauktajā mūzikas pedagoģijas akadēmijā Maskavā. Piedalījusies neskaitāmās konferencēs kā džeza pedagoģijas pētniece. Mācījusies pie amerikāņu Grammy nominētas džeza vokālistes Janet Lawson, pilnveidojusies Ņujorkas Universitātē (New School University jazz department). Koncertējusi Baltijas valstīs, Somijā, Norvēģijā, Polijā, Vācijā, Austrijā, Spānijā un ASV.

Tuomo Uusitalo (dzimis Tamperē (Somijā)) ir godalgots džeza pianists, komponists, aranžētājs un pedagogs. Ierakstījis divus albumus kā grupas līderis („Trio” un „Love Song”) un daudzus, kā grupas dalībnieks. Patlaban bāzējas uz Ņujorkas džeza skatuves, turpinot savu darbību internacionālos sastāvos.

Dace Micāne- Zālīte ir dzejniece (dzejas grāmata „Vāveru gane”), publiciste, kultūrpētniece, režisore un scenāriju autore. Doktorante LU Humanitāro zinātņu fakultātē folkloristikas apakšnozarē (2019 ). Vairāk  kā 15 muzikāli dramatisku izrāžu libretu autore un režisore Latvijā un ASV. Koncertu režisore, scenāriju autore un pedagoģe skatuves mākslā.  Godalgota „Lielā mūzikas balva 2018”  kā koncerta „Dzimuši Latvijai” scenārija autore.

Baudiet arī citus VEF Kultūras pils rīkotos koncertus un pasākumus ŠEIT

Drukāt sadaļu