Ziņas

Uz VEF Kultūras pils kāpnēm KULTŪRAS GAIDĪŠANAS PIETURA

Šonedēļ VEF Kultūras pilī divi notikumi – pie VEF Kultūras pils no trešdienas, 17.marta tiks atklāta jauna pietura - KULTŪRAS GAIDĪŠANAS PIETURA, savukārt piektdien, 19. martā plkst. 19.00 koncerta TIEŠRAIDĒ pianiste Agnese Egliņa un sitaminstrumentālists Guntars Freibergs atskaņos īpaši koncertciklam COME PRIMA veidotu programmu GARS UN DEJA.

Kopš 2020.gada 13. marta kultūras process atrodas “gaidīšanas režīmā”, kas ir ļoti ietekmējis kultūras procesus valstī un pilnībā izmainījis kultūras darbinieku ikdienu. No vienas puses – šis ir digitālās pasaules uzvaras gājiena laiks, jo šī situācija ir radījusi telpu inovatīviem risinājumiem un jaunām kultūras norišu formām, cenšoties pielāgoties apstākļiem un interpretēt tos mākslinieciski. Tomēr, no otras puses  – nekas un nekad nespēs aizvietot dzīvo saskarsmi – vai tas būtu vienkāršs cilvēcisks kontakts, saruna, apskāviens, klātbūtne, vai mākslas notikuma tapšanas un baudīšanas process, kurā  vienmēr ir jābūt diviem – māksliniekam un klausītājam vai skatītājam, kas kopīgi izveido savstarpēji plūstošas enerģijas “burbuli”, kurā “šeit un tagad” uzplaukt un dzīvot skaistumam.

VEF Kultūras pils  no 17. marta līdz 6. aprīlim ikvienu aicina atnākt un sajust kultūras klātbūtni uz pils kāpņu platformas izveidotā scenogrāfiskā objektā, kam dots simbolisks nosaukums – KULTŪRAS GAIDĪŠANAS PIETURA. Metāla konstrukcija - kubs izmērā 2.2m x 2.2m, ko veidojusi scenogrāfe Kristīne Jurjāne un kas skatītājiem jau pazīstams no 2020. gada Mūsdienu kultūras foruma “Baltā nakts” notikuma VEF Kultūras pilī ar nosaukumu “2 x 2 kubā”, šobrīd pārtapis simboliskā pieturvietā, kur ikvienam būs iespēja uz brīdi apstāties ikdienas skrējienā, ieklausīties mūzikas  skaņās un iemīļoto mūziķu balsīs no laika, kad koncertdzīve pilī sita augstu vilni, lai ar pieturā radītajām domformām un sajūtām arvien pietuvinātu iespēju jau drīz atkal tikties ar mūziķiem un baudīt dzīvu mūziku. Pieturā skanēs mūzika no VEF Kultūras pils rīkoto koncertciklu COME PRIMA un VEF JAZZ CLUB iepriekš notikušajiem un ieskaņotajiem koncertiem. 

Bet piektdien, 19. martā plkst. 19.00 no VEF Kultūras pils Lielās zāles TIEŠRAIDES koncertierakstā izskanēs Kamermūzikas koncertu un sarunu cikla COME PRIMA programma GARS UN DEJA, ko mūziķi veidojuši speciāli šim ciklam. Latvijas izcilo solistu – pianistes Agneses Egliņas un sitaminstrumentālista Guntara Freiberga sniegumā dzirdēsim brīnišķīgu 20. un 21. gadsimtā sarakstītu Arvo Perta, Alverto Hinasteras, Mičio Kitazumes un Imanta Zemzara mūziku. Koncerta noslēgumā ar "Lielo tango" marimbai un klavierēm mūziķi svinēs izcilā argentīniešu komponista Astora Pjacollas 100. jubileju, kas apritēja šī gada 11. martā.

Koncerta TIEŠRAIDE būs skatāma:

Drukāt sadaļu