Ziņas

Pasaulē labākā Son Cubano žanra grupa no Kubas - CONEXION CUBANA - uzsāsies VEF Kultūras pilī

17. oktobrī plkst. 19.00 VEF Kultūras pils aicina pakavēties vasaras atmiņās un izbaudīt Karību jūras valdzinājumu kubiešu ritmos ar šā laika izcilāko Son Cubano žanra grupu CONEXION CUBANA.

Grupa Conexión Cubana ir Kubas viena no iekārojamākajām un pieprasītākajām muzikālajām apvienībām, kas vijot muzikālus ritmus Son Cubano žanrā, ir likusi sevi iemīlēt ikvienam Kubas iedzīvotājam. Grupas dibinātājs Nikolas Sirgado ir Havanas populārākais komponists un mūzikas aranžētajs - viņa vārds ir atrodams uz neskaitāmiem albumu ierakstu vākiem. Sirdago uzrauga savu projektu Conexion Cubana un piedalās tajā kā basģitārists. Viņam pievienojas pirmklasīgie kubiešu mūziķi no Soneros de Verdad, kuri savu meistarību attīstījuši spēlējot līdzās leģendārajiem mūziķiem no Buena Vista Social Club.

Noslēdzoties piecām Eiropas koncerttūrēm Luis Frenks un Soneros de Verdad, son grupa sešu mūziķu sastāvā, apvienoja spēkus ar leģendāro kubiešu dziedātāju Viljamu Borrego Rodrigesu, izveidojot grupai pašreizējo ampluā un nosaukumu.

Conexion Cubana pamatsastāvā ir leģendāro son meistaru dēli. Patiesībā, kā iepriekš izteicies Luis Frenks, tā arī ir visbūtiskākā iezīme, kas nošķir šo muzikālo apvienību no citām son žanra grupām. Viņi pazina son cubano leģendāros tēvus personīgā līmenī - tie ir Kompejs Segundo, Ibrahims Ferers, Pio Levja un Puntillita. Augot viņi dzirdēja šīs dzīvās leģendas muzicējot, tādējādi pārņemot šo stafeti un tagad nodod iemantotās muzikālās zināšanas tālāk pasaulei – nākamajām paaudzēm.

Vairāku gadu pieredze, nepārtrauktu vispasaules koncerttūru ietekmē, ir nepārprotami manāma grupas tagadējā mūzikā. Mūziķi iedvesmojas ar pašu nerimstošo entuziasmu un milzīgo ideju amplitūdu. Pārbagātais mūziķu joie de vivre (dzīvesprieks – lat.) ar tradicionālo Son Cubano skanējumu ir šīs muzikālās apvienības veiksmes atslēga un visu izcilo mūziķu meistarības sintēzē tiek veidots šis autentiski maģiskais Son Cubano skanējums.

Biļetes pieejamas visās SIA “Biļešu Paradīze” kasēs un internetā: https://www.bilesuparadize.lv/lv/events/event/72764 

Video: https://bit.ly/3105Dlm 

Organizē: VEF Kultūras pils sadarbībā ar SIA LIVEFEST.

Drukāt sadaļu