Ziņas

No 22.septembra atvērta mākslinieka Edgara Miķelsona personālizstāde DAŽĀDS

No 22. septembra līdz 26. oktobrim VEF Kultūras pils Izstāžu zālē, Vestibila abos stāvos un Spoguļzālē skatāma mākslinieka Edgara Miķelsona izstāde ''Dažāds'', kurā iekļauti gan pavisam jauni, gan retrospektīvi darbi.

Ekspozīciju veido gan Vecrīgas un Pārdaugavas pilsētas ainavas, gan ārvalstu ceļojumu iespaidos radīti darbi, intelektuālas un nostalģiskas kompozīcijas, gan arī portreti un pašportreti, tādējādi piedāvājot iepazīties ar mākslinieka daiļrades dažādiem aspektiem. Pateicoties VEF Kultūras pils plašajām telpām, darbi dažādās zālēs izvietoti tematiskās grupās.

Mākslinieks Edgars Miķelsons ir oriģināla personība mūsdienu laikmetīgās mākslas dzīvē. Viņš ir viens no nedaudziem Latvijas mākslas vidē, kurš mērķtiecīgi izkopis pilsētainavas žanru. Edgara pirmā profesija nav ar mākslu saistīta – pēc Liepājas Jūrskolas pabeigšanas viņš vairākus gadus strādāja kā kuģa mehāniķis uz zvejas kuģiem. Tomēr pamazām pievērsās zīmēšanai, sāka apmeklēt zīmēšanas studijas, un 1983. gadā iestājās Valsts Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļā. Pēc akadēmijas pabeigšanas 1989. gadā, vairākus gadus strādāja Daugavpils Mākslas skolā un pilsētas muzejā. Tagad ir brīvmākslinieks, portretists. Kopš 1987. gada piedalās izstādēs un rīko personālizstādes. Darbi atrodas privātās kolekcijās Latvijā un ārvalstīs.

Izstāde bez maksas apskatāma VEF Kultūras pilī (Rīgā, Ropažu ielā 2) katru dienu no plkst. 09.00 līdz 20.00.

Drukāt sadaļu