Ziņas

No 17.augusta VEF Kultūras pils apvienota ar kultūras pili "Ziemeļblāzma" un Mežaparka Lielo estrādi

17. augustā galvaspilsētā darbu uzsāka jaunizveidotā pašvaldības kultūras iestāde “Ziemeļrīgas kultūras apvienība”, kur apvienotas trīs kultūrvietas – VEF Kultūras pils, Mežaparka Lielā estrāde un Kultūras pils “Ziemeļblāzma”. Iezīmējot šīs būtiskās izmaiņas, pie kultūras iestādēm izvietoti vides mākslas objekti, simbolizējot katras iestādes vēsturiskās vērtības un paužot turpmākās darbības virzienus.

Pie VEF Kultūras pils izvietoti vides mākslas objekti “Svētku laivas”, kas simbolizējot jauno apvienības trijotni, greznoti ar ziediem un augu kompozīcijām. Kuģu mastos plīvo katru struktūrvienību raksturojošs karogs. Pie Mežaparka Lielās estrādes atrodas vides mākslas objekts “Ziedu strūklaka”, kas rotāta ar ziediem, zaļajiem augiem un no metāla izgatavotiem speciāliem dekoriem, kas vienotā veselumā saskan ar jauno estrādes konceptu. Šīs kompozīcijas veidojusi māksliniece, vides stiliste Baiba Prindule-Rence.

“Trīs lFoto: Jānis Bijaaivas, kas peld vienā virzienā, katra unikāla, bet visas vienotas, iezīmē katras kultūrvietas dažādo raksturu, bet tajā pašā laikā vienoto mērķi - radīt un piepildīt ikviena cilvēka ikdienu ar kultūras notikumiem, bagātinot mūsu emocionālās pieredzes.

 


Foto: Jānis Bija

Foto: F64Savukārt ziedu strūklaka ietver sevī krāšņumu, ar kādu tiks piepildīta jaunā Mežaparka estrāde, kad tajā pulcēsies dziedātāji lielos un mazos svētkos, kopā to padarot unikāli skaistu”, vides objektus raksturo B. Prindule-Rence.

 

 

 


Foto: F64

Foto: F64Pie Kultūras pils “Ziemeļblāzma” izstādīta mākslinieces Zojas Golubevas vides mākslas instalācija “Aurora” no Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta vides mākslas objektu kolekcijas, kas iekļaujas vidē, simbolizējot tiekšanos uz augšu, uz pārmaiņām.

 Foto: F64

Ar vides mākslas objektiem akcentēts pašvaldības pieņemtais lēmums par “Ziemeļrīgas kultūras apvienības” izveidi, lai turpmāk darbotos efektīvs, vienots ekonomiskās darbības, apsaimniekošanas un satura koncepts Rīgas Ziemeļu administratīvajā daļā. Pēc reorganizācijas trīs teritoriālās struktūrvienības darbosies vienotā platformā un savstarpēji koordinēti, palielinot kultūras pasākumu daudzveidību un pieejamību pilsētā.

 

Informāciju sagatavoja: Indra Vilde – Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Komunikācijas un sabiedrisko attiecību vadītāja

 

Drukāt sadaļu