Ziņas

Mūžībā devusies gleznotāja un VEF Kultūras pils Tautas tēlotājas mākslas studijas “Varavīksne” vadītāja Ilze Strekavina

24.decembrī 72 gadu vecumā mūžībā devusies gleznotāja un VEF Kultūras pils Tautas tēlotājas mākslas studijas “Varavīksne” vadītāja Ilze Strekavina.

VEF Kultūras pils Tautas glezniecības studija „Varavīksne” dibināta 1961. gadā. No 1975. gada studiju vada gleznotāja Ilze Strekavina. Šajā gadā studijai arī piešķirts Tautas glezniecības studijas „Varavīksne” nosaukums. Varavīksne – tas apzīmē mainības spēju skaistuma un mākslas patiesības meklējumos, jo garīgā plāksnē tā simbolizē Saules ceļu, Saules tiltu.

Daudzi studijas dalībnieki izveidojušies par patstāvīgām mākslinieciskām personībām ar savu labi pamanāmu māksliniecisko rokrakstu un stila iezīmi. Viņi strādā daudzveidīgās tehnikās un arī autortehnikās, rīko savas personālizstādes Rīgā un citur Latvijā, iekļaujas arī profesionālo mākslinieku izstādēs un aktivitātēs savās dzīves vietās. Savukārt mākslinieces Ilzes Strekavinas darbi patlaban atrodas LMS muzejā, Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, Tukuma muzejā, kā arī citos muzejos un privātkolekcijās.

VEF Kultūras pils izsaka dziļu līdzjūtību aizgājējas tuviniekiem, audzēkņiem un dzīves līdzgaitniekiem.

Drukāt sadaļu