Ziņas

Kamermūzikas koncertu un sarunu cikls “COME PRIMA” piedāvā īpašus koncertus no VEF Kultūras pils Lielās zāles portālā LSM.lv

“COME PRIMA” MŪZIKAS PUSSTUNDA

Tagad, kad tik daudz laika pavadām internetvidē, svarīgi, lai tajā gūstam iedvesmu un prieku. VEF Kultūras pils aizsāktais Kamermūzikas koncertu un sarunu cikls “Come prima” videokoncertu formā piedāvā klausītājiem izbaudīt iedvesmojošu mākslinieku muzicēšanu un viņu stāstus par spēlēto uz VEF Kultūras pils Lielās zāles skatuves. Īpaša atmosfēra, augstas kvalitātes ieraksts, laikmeta noskaņa un mākslinieku personiskie stāsti padara kamermuzicēšanu baudāmu katram atpūtas mirkļos savās mājās.

Pirmajā videokoncertā ar neparastu programmu un stāstiem iepazīstinās pianists Juris Žvikovs, kura atskaņojumā baudīsim skaistu un dzīvi apliecinošu klasisko mūziku, neizpaliekot arī kādam mūsdienīgam pārsteigumam. Juris sarunāsies ar publiku otrpus ekrāniem, un koncertzāles krēsli šoreiz paliks tukši… 

Pirmā koncerta pārraide būs pieejama no 16. aprīļa plkst. 20.00 arī sabiedrisko mediju portālos replay.lv un LSM.lv.   

 

Kamermūzika. Pirms atskaņošanas koncertzālēs, kamermūzika vairāk nekā 100 gadus tika spēlēta galvenokārt mājās, tādēļ koncertu cikla “Come prima” nosaukumā likts mūzikas termins itāļu valodā: kā iepriekš, kā sākumā. Tā ideja ir atgriezties pie mājas muzicēšanas pirmsākuma, radīt atbrīvotu un mājīgu gaisotni, kurā norit sarunas un muzicēšana draugiem. Sadarbībā ar Latvijas Radio 3 "Klasika" organizētie koncertu cikla pasākumi jau guvuši publikas atsaucību, VEF Kultūras pils atjaunotajā Kamerzālē iedibinot jaunu, iepriekš nebijušu kamermuzicēšanas tradīciju un piesaistot kamermūzikas pasaulei jaunus interesentus.  

Klātbūtne koncertos sniedz klausītājam iespēju nonākt tiešā un nepastarpinātā kontaktā ar intīmo kamermuzicēšanas mākslu. Pašizolācijas laikā veidotie videokoncerti piedāvās dažādu laikmetu un stilu kamermūziku jaunā mūzikas klausīšanās formātā, kurā katrs, atrodoties savā individuālajā vidē, var tuvāk iepazīt mākslinieku personības un atklāt daudzveidīgās interpretāciju nianses.

Juris Žvikovs ir aktīvi koncertējošs pianists un J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas klavieru katedras docents. Pēc studijām J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā papildinājis prasmes Luksemburgas konservatorijā (Conservatoire de Musique de la Ville de Luxembourg) un Pībodija konservatorijā Baltimorā (Peabody Conservatory at Johns Hopkins University). Viņa skolotāji ir bijuši Zigrīda Šillere, Jānis Lielmanis, Arnis Zandmanis, Teofils Biķis, Marko Krauss, Roberts Makdonalds. J. Žvikovs ir vairāku starptautisku pianistu konkursu laureāts un vairāku mūzikas balvu (tajā skaitā Lielā Mūzikas balva, 1994) un stipendiju (tajā skaitā divkārtējs Fulbright Scholarship /1996; 2009/) ieguvējs. Viņš ir sniedzis meistarklases Berlīnes Mākslu universitātē, Vācijā (Universität der Künste Berlin), Žana Sibeliusa mūzikas akadēmijā Helsinkos, Somijā, Roterdamas mūzikas akadēmijā, Holandē (Rotterdam Classical Music Academy), ArtEZ Mākslas Institūtā Arnemā, Holandē (ArtEZ Hogeschool voor de Kunsten, Arnhem), Udines konservatorijā, Itālijā, Kalifornijas Valsts universitātē Longbīčā (California State University at Long Beach), Ingesundas Mūzikas augstskolā Zviedrijā, Rafaela Orozko konservatorijā Kordovā, Spānijā (Conservatorio Superior de Música Rafael Orozco de Córdoba), Karaliskajā Mūzikas koledžā Stokholmā, Zviedrijā (Kungliga Musikhögskolan) un Kalifornijas Mākslu institūtā (California Institute of the Arts), kur 2009./2010. gadā bija arī mācībspēks. J. Žvikovs regulāri piedalās dažādos mūzikas projektos Latvijā un ārpus tās, 2006. gadā ierakstījis dubultdisku Latviešu klaviermūzikas antoloģija, 2014. gadā bijis koncertcikla “Koncertizrādes Spīķeros” veidotājs. Vairākus gadus J. Žvikovs bijis Lielās Mūzikas balvas žūrijas loceklis. Nominēts Lielajai Mūzikas balvai kategorijā “Par izcilu darbu ansamblī” (2012) un “Par izcilu interpretāciju” (2015).

Drukāt sadaļu