Ziņas

28.maijā ​​​​​​​“COME PRIMA” MŪZIKAS PUSSTUNDĀ VELTĪJUMS LŪCIJAI GARŪTAI

VEF Kultūras pils Kamermūzikas koncertu un sarunu cikls COME PRIMA skatītāju uzmanībai piedāvā nākamo digitālo koncertierakstu - VELTĪJUMS LŪCIJAI GARŪTAI. Pārraide no VEF Kultūras pils Lielās zāles notiks 28. maijā plkst. 20.00 sabiedrisko mediju portālos LSM.lv un replay.lv.

14. maijā atcerējāmies izcilās latviešu komponistes Lūcijas Garūtas dzimšanas dienu. Koncertā, veltītā Lūcijas Garūtas piemiņai, JVLMA docētāja Dr. art. Dzintra Erliha kopā ar “Lielās mūzikas balvas 2019” nominantu, čellistu Ivaru Bezprozvanovu atskaņos Lūcijas Garūtas, Pētera Vaska, Imanta Zemzara un Jāņa Lūsēna skaņdarbus. Tas būs veltījums arī nesen mūžībā aizgājušās, ilggadējās Lūcijas Garūtas fonda vadītājas Dainas Pormales piemiņai.

KONCERTA IERAKSTS

VEF Kultūras pils aizsāktais Kamermūzikas koncertu un sarunu cikls COME PRIMA digitālo koncertierakstu formā turpina piedāvāt klausītājiem izbaudīt iedvesmojošu mākslinieku muzicēšanu un viņu stāstus par spēlēto no VEF Kultūras pils Lielās zāles skatuves. Īpaša atmosfēra, augstas kvalitātes ieraksts, laikmeta noskaņa un mākslinieku personiskie stāsti padara kamermuzicēšanu baudāmu katram atpūtas mirkļos savās mājās.

Par mūziķiem
Starptautisko konkursu laureāte, pianiste Dzintra Erliha (www.dzintraerliha.com) ar izcilu vērtējumu ieguvusi maģistra grādu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā prof. Arņa Zandmaņa klavieru klasē.  Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (JVLMA) doktorantūrā izstrādājusi un aizstāvējusi promocijas darbu “Lūcijas Garūtas kamermūzika: biogrāfiskais konteksts, stils un interpretācija”, iegūstot Dr. art. grādu (zinātniskā vadītāja prof. Baiba Jaunslaviete).

Dzintra Erliha uzvarējusi starptautiskos pianistu konkursos Itālijā, Francijā un Kanādā. Ar koncertiem uzstājusies ASV, Austrālijā, Brazīlijā, Kanādā, Francijā, Somijā, Ukrainā un citās valstīs.

Izdoti vairāki albumi ar pianistes ieskaņojumiem: pēdējos gados svarīgākie – 2017. gada janvārī, sadarbībā ar ierakstu kompāniju “Skani”,  izdots CD albums “Citādas krāsas”, kurā kopā ar flautisti, “Latvijas Lielās mūzikas balvas 2015” laureāti Ilonu Meiju ieskaņoti latviešu komponistu skaņdarbi flautai un klavierēm. 2018. gadā kopā ar pasaules operzvaigzni Maiju Kovaļevsku un LNO solistu basu Krišjāni Norveli kopīgi ieskaņots un izdots mūzikas albums “Ar siltu sirdi”, kura ienākumi veltīti labdarībai – bērniņiem ar īpašām vajadzībām (izdevējs Ziedot.lv).

Ivars Bezprozvanovs 1989. gadā uzsāka studijas JVLMA prof. Elionoras Testeļecas klasē. Studiju laikā ieguvis 2.vietu Jāzepa Vītola valsts konkursā, kā arī starptautiskajos konkursos Kišiņevā, Moldāvijā, un Minskā, Baltkrievijā. Strādājis Valsts kamerorķestrī Tovija Lifšica vadībā, no 1997. gada koncertmeistars Latvijas Nacionālās operas orķestrī, no 2003. gada – skolotājs Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā. Sadarbībā ar komponistu un pianistu Pēteri Plakidi 1992. gadā Latvijā pirmatskaņots Tālivalža Ķeniņa skaņdarbs “Sarunas ar dzimteni” par Imanta Zemzara tēmu. 1991. gadā kopā ar amerikāņu klarnetistu Eriku Paulu Mandatu dibinātajā “Transatlantic trio” Latvijā pirmatskaņots O. Mesiāna kvartets “Laika galam”. Koncertējis Latvijā, ASV, Kanādā, Anglijā u.c., pirmatskaņojis daudz latviešu komponistu vokāli instrumentālo skaņdarbu (Armands Ābols, Indra Riše, Kristaps Pētersons, Mārtoņš Viļums, Valts Pūce u.c.). Ilgstoša un nozīmīga sadarbība bijusi ar vokālo grupu “Putni” Antras Dreģes vadībā, pirmatskaņojot daudzus latviešu komponistu vokāli instrumentālos skaņdarbus, kā arī ar Kanādas latviešu pianistu Arturu Ozoliņu: 2004, 2006. gadā solokoncerti Vāgnera zālē, Liepājas pianinsma zvaigžņu festivālā; 2010. gadā – koncerts Glena Gulda zālē Toronto. Regulāri skatuves partneri ir bijuši pianisti Pēteris Plakidis, Herta Hansena, Aldis Liepiņš, Dzintra Erliha, Valdis Jancis (RIP), Agnese Egliņa.

 

Par COME PRIMA
Pirms kamermūziku sāka atskaņot koncertzālēs, vairāk nekā 100 gadus tā tika spēlēta galvenokārt mājās, tādēļ koncertu cikla COME PRIMA nosaukumā likts mūzikas termins itāļu valodā: kā iepriekš, kā sākumā. Tā ideja ir atgriezties pie mājas muzicēšanas pirmsākuma, radīt atbrīvotu un mājīgu gaisotni, kurā norit sarunas un muzicēšana draugiem. Sadarbībā ar Latvijas Radio 3 "Klasika" organizētie koncertu cikla pasākumi jau guvuši publikas atsaucību, VEF Kultūras pils atjaunotajā Kamerzālē iedibinot jaunu, iepriekš nebijušu kamermuzicēšanas tradīciju un piesaistot kamermūzikas pasaulei jaunus interesentus.

Drukāt sadaļu